Książka

Wojciech Tochman - spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Gość spotkania to jeden z najbardziej znanych reporterów przełomu XX/XXI wieku.
 • schedule
  20 lutego 2019 (środa), godz. 17:00
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Książki Wojciecha Tochmana, wśród nich m.in. "Schodów się nie pali", "Jakbyś kamień jadła", "Dzisiaj narysujemy śmierć", "Eli, Eli"  i "Wściekły pies", wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

Spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej to początek trasy promującej najnowszą książkę Wojciecha Tochmana - "Pianie kogutów, płacz psów".

„Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby. „Pianie kogutów, płacz psów” to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć” – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie. Kambodża opisana przez Tochmana, to lustro, w którym przegląda się cały świat”.

Plakat wydarzenia
KBP


.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward