Tradycją dobiegającego końca października są Zaduszki Muzyczne w wykonaniu młodzieży ze Studia Piosenki Swing i zespołu instrumentalnego. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na koncert poświęcony pamięci Wojciecha Młynarskiego – autora tekstów piosenek, które znają i nucą całe pokolenia, poety, kompozytora. Odbędzie się on w niedzielę (29 października) o godz. 18.00
Podczas wydarzenia usłyszeć będzie można utwory takie jak „Lubię wracać”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Moje serce to jest muzyk”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Prześliczna wiolonczelistka” i wiele innych.
Wystąpią wokaliści i absolwenci Studia Piosenki Swing wracający na scenę i do zawsze wspierającej publiczności – blisko dwadzieścia osób – w tym uczestnicy telewizyjnych programów The Voice of Poland, The Voice Kids czy Szansa na Sukces: Aleks Szczepanik, Julia i Marysia Błaszczyk, Daniel Wiernasz. Wokalistom na scenie towarzyszyć będą instrumentaliści.
Poeta, satyryk, artysta kabaretowy, autor ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser teatralny. Współpracował z wieloma kabaretami, między innymi z Dudkiem. Urodził się 26 marca 1941 w Warszawie, gdzie też zmarł 15 marca 2017.
Teksty piosenek pisał między innymi dla: Alibabek, Michała Bajora, Hanny Banaszak, Ewy Bem, Dwa Plus Jeden, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny German, Ireny Jarockiej, Kaliny Jędrusik, Krystyny Konarskiej, Haliny Kunickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dany Lerskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Alicji Majewskiej, Krystyny Prońko, Łucji Prus, Ptaków, Quorum, Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Skaldów, Jaremy Stępowskiego, Grażyny Świtały, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy.
Skomponował piosenki: „Fruwa twoja marynara”, „Podchodzą mnie wolne numery”, „Gdybym ja kiedyś mógł robić to, na co naprawdę zasługuję”, „Rap po diecie” [źródło: Culture.pl].
Od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki.
Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak Szansa na Sukces, The Voice of Poland, The Voice Kids czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.
Studio Piosenki Swing to nie tylko zajęcia indywidualne czy grupowe. To także okazja do spróbowania swoich sił na scenie, zobaczenia się w roli gospodarza wydarzenia proponowanego publiczności w każdym wieku. Wieczorne propozycje, takie jak koncerty noworoczne, Zaduszki Muzyczne czy koncerty pożegnalne lub okazjonalne, na stałe wpisały się do kalendarza krośnieńskich imprez. Każdy, kto dołącza do Studia Piosenki Swing otrzymuje nie tylko instrukcje i rady, jak śpiewać, ale też okazję do pokazania się światu.
Wydarzenie muzyczne, podczas którego wokaliści Studia Piosenki Swing oddają hołd zmarłym muzykom, śpiewając ich utwory. Od lat wokalistom na scenie towarzyszy zespół instrumentalny. Minione edycje poświęcone były pamięci, m.in. Ryszarda Riedla, Krzysztofa Krawczyka, Romualda Lipki, Grzegorza Ciechowskiego, Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty i wielu innych. Każdy z zaduszkowych koncertów tworzony jest przez przedstawicieli młodego pokolenia.
Bilety dostępne online lub w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234), czynnej od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 17:30 oraz na godzinę przed wydarzeniem.