Poezja

Wiosenna Biesiada Poetycka w RCKP

 • star_border
  Spotkanie osób kochających poezje. Koncert poezji Kuby Michalskiego.
 • schedule
  23 marca 2018 (piątek), godz. 17:30
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

23 marca, o godzinie 17.30, rozpocznie się spotkanie wszystkich przyjaciół, sympatyków oraz członków Klubu Literackiego RCKP.

Wiosenna Biesiada Poetycka jest przestrzenią przyjazną twórcom, poetom, bardom i osobom kochającym poezje. W bieżącej edycji wieczoru poezji gościem będzie Kuba Michalski, który ze swoim najnowszym materiałem, znajdującym się na płycie „Ach - Poezja”, zaprezentuje znane i lubiane wiersze polskich autorów z własną muzyką.

Nie zabraknie także chwil spędzonych na dyskusjach i czytaniu wierszy własnego autorstwa, które członkowie Klubu zawsze chętnie prezentują. - Zapraszamy wszystkich miłośników pięknego słowa i nastrojowej muzyki do przybycia i zapoznania się ze śpiewanym kanonem polskiej poezji, w atmosferze przyjaznej poetom - zachęcają organizatorzy.

Koncert „Ach - poezja!”, czyli śpiewany kanon poezji polskiej

Kochanowski, Mickiewicz, Norwid, Asnyk, Tetmajer, Staff, Leśmian, Tuwim, Herbert…

Znane utwory wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i patetyczne, patriotyczne i miłosne, czyli to, co najpiękniejsze w naszej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach. Na okrasę kilka ballad Leonarda Cohena.

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Najnowszą płytę, właśnie „Ach-poezja!” będzie można nabyć po koncercie.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward