WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w VIVO! Krosno

 • star_border
  Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą pokazy pierwszej pomocy przedlekarskiej, a także występ i warsztaty bębniarskie.
 • schedule
  12 stycznia 2019 (sobota), godz. 12:00
 • location_on
  VIVO! Krosno (ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  Wstęp wolny

Podobnie jak w zeszłym roku VIVO! Krosno weźmie aktywny udział w Finale WOŚP. ,,Gramy dla dzieci’’ - pod takim hasłem, tradycyjnej zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą pokazy pierwszej pomocy przedlekarskiej, a także występ i warsztaty bębniarskie, na które zaprasza zespół Zamieszańcy.

Ile razy ucisnąć klatkę piersiową przy resuscytacji? Jak prawidłowo wygląda pozycja boczna ustalona? Zasady udzielania pierwszej pomocy poznajemy na ogół w szkole. W teorii powinniśmy umieć prawidłowo ocenić sytuację zagrożenia i odpowiednio zareagować. W rzeczywistości często nie pamiętamy jak zachować się w tego typu sytuacjach, a to pierwsze minuty są najważniejsze.

W sobotę, od godziny 12.00 do 17.00, w Centrum Handlowym VIVO! uczniowie klasy ratowniczo–obronnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie pokażą, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach zobaczymy, jak należy postępować z noworodkami, dziećmi i dorosłymi w przypadku utraty przytomności, ran kłutych oraz złamań. Pod okiem trenerów chętni będą mieli możliwość szkolenia własnych umiejętności.

Natomiast o godzinie 15:00 rozpocznie się koncert energicznej grupy Zamieszańcy. Zespół pochodzący z Przedgórza Beskidu Niskiego zabierze nas w rytmiczną podróż dźwięków wystukiwanych na różnego rodzaju bębnach. Po występnie muzycy przeprowadzą warsztaty gry na instrumentach afrykańskich.

Podczas całej akcji ,,Gramy dla dzieci’’ wolontariusze WOŚP będą zbierali datki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward