Muzyka

Wieczór pieśni Aleksandra Wertyńskiego w Piwnicy Podcieniami

 • star_border
  Opowieść o życiu i twórczości rosyjskiego barda. Wystąpi Jacek Buczyński.
 • schedule
  29 września 2019 (niedziela), godz. 18:00
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  20 zł

KrośnieńskieTowarzystwo Muzyczne zaprasza na kolejny koncert w Piwnicy Podcieniami. Tym razem podczas kameralnego koncertu Jacek Buczyński wcieli się w Aleksandra Wertyńskiego. Zaśpiewa jego pieśni przy akompaniamencie fortepianu wybitnego krośnieńskiego pianisty – Macieja Janasa.

Bilety dostępne w Muzeum Rzemiosła w Krośnie (Piłsudskiego 19) lub w dniu koncertu.

Jacek Buczyński, krośnianin. Ukończył Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Ze spektaklami teatru KTO w Krakowie, z którym jest związany od ponad dwudziestu lat, odwiedził wiele zagranicznych i polskich festiwali teatralnych. Od kilku lat na stałe mieszka w Krośnie. W latach poprzednich w Piwnicy PodCieniami śpiewał m.in. ballady Bułata Okudżawy. Najnowszy koncert, oparty na utworach znakomitego rosyjskiego pieśniarza Aleksandra Wertyńskiego, to uteatralizowana opowieść o jego życiu i twórczości.

Jacek Buczyński
Mariusz Kus

Aleksander Wertyński (1889-1957). Pieśniarz, kompozytor, poeta i aktor (także filmowy). Najsłynniejszy rosyjski bard okresu międzywojennego. Po Rewolucji Październikowej na emigracji. Koncertował w większości krajów europejskich. Przez wiele lat był ulubieńcem polskich salonów muzycznych. Wydał dziesiątki płyt, m.in. w polskich wytwórniach. Nagrał prawie cały swój repertuar na płytach „Syreny Record” i „Columbii” (dla etykiet płyt „Syreny” z jego nagraniami zarezerwowano specjalnie kolor bordo).

W 1934 roku wyjechał na tournée do Stanów Zjednoczonych, skąd w 1935 r. wyjechał do Chin, gdzie mieszkał i koncertował przez osiem lat. W 1943 roku Stalin zezwolił mu na powrót do ZSRR, gdzie koncertował nieprzerwanie do samej śmierci.

Plakat wydarzenia
Mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 23.09.2019 07:42
equalizer przeczytano 391 razy
person źródło informacji: Krośnieńskie Towarzystwo Muzycznego, Muzeum Rzemiosła
inne wydarzenia
REKLAMA