Muzyka

Wicked Heads - koncert w K15

 • star_border
  Polski zespół czerpiący inspiracje z muzyki amerykańskiej.
 • schedule
  24 lutego 2018 (sobota), godz. 20:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  Przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł

Wicked Heads, laureaci XII Galicja Blues Festival 2015, wracają do Krosna. Koncert odbędzie się w ramach promocji debiutanckiego albumu "Superheroes" , który ukazał się we wrześniu 2017 r. nakładem Hev Het Tune.

Zespół Wicked Heads powstał w Krakowie w 2014  w składzie: Kasia Miernik - głos, instrumenty klawiszowe, teksty, Jacek Biliński - gitary, muzyka, Mariusz Wróblewski - gitara basowa, Wojtek Siatkiewicz - perkusja, instrumenty perkusyjne.

Wicked Heads
mat. organizatora

Nagrody i wyróżnienia:

 • I miejsce na Bluesroads Festival 2015, oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty i basisty festiwalu  (pod przewodnictwem W. Waglewskiego),
 • I miejsce na VI edycji konkursu Radia Kraków Megafon 2015 (pod przewodnictwem P. Metza),
 • Grand Prix i Nagroda Publiczności na Galicja Blues Festival Krosno 2015,
 • Wyróżnienie na Rybnik Blues Festival 2014,
 • II miejsce w kategorii "Odkrycie Roku 2015" kwartalnika "Twój Blues",
 • występy na prestiżowych festiwalach Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival.
Wicked Heads
mat. organizatora

Twórczość Wicked Heads nawiązuje do estetyki muzyki południa Stanów Zjednoczonych, bluesa i alt-country. Zespołowi nie obce są również klimaty z pogranicza alternatywnego rocka.

O klimatycznej i obrazowej muzyce Wicked Heads Piotr Metz napisał: "Tam się tak strasznie dużo dzieje. Jest taka atmosfera, jakby to była ścieżka dźwiękowa mocno pojechanego filmu", dodajmy, filmu Tarantino lub Lyncha.

Płyta "Superheroes" spotkała sie z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. Wyspa.fm "(...) Tę muzykę trzeba promować, nie w Polsce, tylko za granicą, by zagraniczne gwiazdy bluesowo-rockowe mogły zapraszać naszych Wicked Heads do wspólnych koncertów. (...) Jest to jeden z najlepszych debiutów tego roku". Bluesonline: "Ich muzyka łączy różne odmiany amerykańskiego grania (...) a w dodatku przyprawiają to sosem od Angelo Badalamenti'ego, tym lepiej. Za węgła uśmiecha się Tom Waits, gdzieś nad głowami przelatuje Jefferson Airplane, a słuchacze siedzą wpatrzeni w zespół, który przede wszystkim gra i to kocha. Chociaż nagrania powstawały w 2014 i w 2016 roku – brzmią ponadczasowo".

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward