Programowanie

„Wejdź do gry!” - warsztaty w KBP

 • star_border
  Zajęcia z programowania dla dzieci. Zapisy do 26 czerwca.
 • schedule
  01 lipca 2019 (poniedziałek) - 24 lipca 2019 (środa), godz. 10:00
 • location_on
  Filia Nr 6 KBP - Centrum Multimedialne (Krosno, ul. Ordynacka 8)
 • note
  Udział bezpłatny

Czy każdy może nauczyć się programowania? Jak tworzyć samodzielnie proste gry i aplikacje? Jak dzięki kodowaniu rozwijać kreatywność? Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na bezpłatne zajęcia z podstaw programowania.

„Wejdź do gry!” to cykl zajęć z programowania w specjalnym języku dla dzieci Scratch. Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala dzieciom rozwijać kreatywne myślenie, doskonalić umiejętności analityczne oraz aktywnie korzystać z nowych technologii.

Wykorzystując intuicyjny język Scratch, dzieci  nauczą się tworzyć gry i pokazy multimedialne. Stworzą swoje pierwsze prace np. animacje swojego imienia, grę „Labirynt” czy prostą grę przygodową. Wszystkie zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem komputerów.

Zajęcia będą się odbywać w Filii Nr 6 – Centrum Multimedialnym (ul. Ordynacka 8) w terminach: 1, 4, 8, 11, 15, 18, 22, 24 lipca – o godz. 10.00.

Zapisy przyjmowane do 26 czerwca br. pod nr telefonu 13 43 250 15 lub w siedzibie placówki (ul. Ordynacka 8). Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zajęcia z programowania - „Wejdź do gry!” – są częścią wakacyjnych zajęć pod hasłem „Wakacje dobrze zaprogramowane” organizowanych w Filii nr 6 – Centrum Multimedialnym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, których celem jest nauka kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Plakat wydarzenia
KBP
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 10.06.2019 14:07
equalizer przeczytano 1370 razy
person źródło informacji: KBP
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 100288 razy