Podróże

"Tybet. Wokół Świętej Góry Kajlas" - spotkanie w Piwnicy PodCieniami

 • star_border
  Rusza jesienna edycja Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Pierwszym podróżnikiem, który zagości w Piwnicy PodCieniami, będzie Dariusz Czerniak.
 • schedule
  24 września 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  Normalny - 2 zł, z KKK - 1 zł

Według wierzeń, Góra Kajlas jest siedzibą boga Śiwy oraz jego małżonki, bogini Parwati. Jako wielki jogin, Śiwa siedzi na szczycie góry na tygrysiej skórze, półnagi, posmarowany popiołem, pogrążony w błogiej medytacji. Z tej pozycji, swoim trzecim okiem obserwuje radości i smutki, zwycięstwa i tragedie, czyli grę iluzji, która ogarnęła całe doczesne życie na dole. Potęga jego medytacji niszczy świat iluzji.

Prelekcja Dariusza "Dzidy" Czerniaka jest okazją, aby każdy mógł odczuć magię Świętej Góry Kajlas. Autor przedstawi slajdową relację z fascynującej podróży do Tybetu. Opowie, jak przemierzał koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów, przez niezwykły i barwny kraj na Dachu Świata.

Dariusz Czerniak

Dariusz Czerniak - na co dzień konstruktor maszyn. W przeszłości wspinał się w Tatrach, Alpach, w Himalajach. Dokonał narciarskich przejść w rumuńskich i ukraińskich Karpatach Wschodnich, na Słowacji oraz w bułgarskim Pirynie. Współautor przewodnika "Rumunia" wydawnictwa Pascal oraz autor licznych opracowań publikowanych w Almanachu Karpackim"Płaj". W latach 1999 - 2015 organizował slajdowiska „Karpaty Rumuńskie w weekend” w Chatce AKT na Pietraszonce. Jego ulubionym regionem Polski jest Pomorze Zachodnie, na którym do chwili obecnej przepłynął kajakiem 123 rzeki. Natomiast wśród dalekich kierunków penetracji znalazły się Indie, Nepal, Chiny i Tybet, w którym niedawno dokonał obejścia świętej góry Kajlas.

Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 13.09.2018 21:30
equalizer przeczytano 445 razy
person źródło informacji: Muzeum Rzemiosła
inne wydarzenia
REKLAMA