Muzyka

"Tu jest moja Ojczyzna" - koncert w RCKP

 • star_border
  Wieczór pieśni i melodii patriotycznych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.
 • schedule
  11 listopada 2019 (poniedziałek), godz. 18:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Cegiełki - 10 zł

Wykonawcy:

 • Rafał Jędrzejczyk
  Aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie, artysta krakowskiej Piwnicy Pod Baranami
 • Chór Mieszany „Echo”
  Mariola Rybczak - dyrygent
  Maciej Janas - akompaniament
 • Miejska Górnicza Orkiestra Dęta
  Wiesław Wojnar - dyrygent

Stanisław Jagiełło - prowadzenie koncertu

Koncert "Tu jest moja Ojczyzna", 2018 r.
Paweł Fiejdasz

Rafał Jędrzejczyk

Aktor związany ze Starym Teatrem, gdzie występował w spektaklach Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Jerzego Grzegorzewskiego, Tadeusza Bradeckiego, Rudolfa Zioły, Kazimierza Kutza, Filipa Bajona, Marka Fiedora i wielu innych. W ostatnich sezonach Jan Klata powierzył mu role, m.in. w „Orestei” wg Ajschylosa czy „Do Damaszku” wg Strindberga. W spektaklu „Król Ubu” Alfreda Jarry’ego zagrał aż trzy role (Stanisława Leszczyńskiego, Mikołaja Reńskiego i Michała Fiodorowicza).

Artysta od dwudziestu lat związany jest z kabaretem „Piwnica pod Baranami”, gdzie wykonuje piosenki Turnaua, Koniecznego, Zaryckiego, Radwana, Kantego-Pawluśkiewicza. W 2010 roku wydał solową płytę „Jeszcze się wszystko da odkręcić”. Świetnie odnajduje się w roli śpiewającego konferansjera. Szerszej publiczności zanany jest z seriali („Z biegiem lat, z biegiem dni”, „Blisko, coraz bliżej”, „Świat według Kiepskich”) i programów Telewizji Kraków. Założyciel krakowskiego Studia Teatralnego „SPOT”, wykładowca Drama Studio.

Chór Mieszany „Echo”

Chór Mieszany „Echo” działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór „Echo” jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”, Wieczorów Poezji i Pieśni „Ave Maria”, Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta

Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy - docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna - otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.

Wstęp - cegiełki w cenie 10 zł na rzecz Fundacji Paderewskiego


Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 31.10.2019 20:27
equalizer przeczytano 1269 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA