Dziennikarstwo

Tomasz Sekielski - spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Gościem KBP będzie znany dziennikarz, autor głośnego filmu o pedofilii w Kościele pt. "Tylko nie mów nikomu".
 • schedule
  29 maja 2019 (środa), godz. 17:00
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Tomasz Sekielski – pomysłodawca i założyciel wydawnictwa „Od deski do deski” – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Obecnie również wydawca. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Jest autorem bestsellerowej trylogii „Sejf” oraz trylogii „Susza”, której ostatnia część ukaże się w 2019 roku. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel.

Przez dwa lata, w programie „Po prostu” na antenie TVP1 ukazywał się jego 45-minutowy reportaż nt. najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń na świecie np. nt. morderstwa Litwinienki, karteli narkotykowych w Meksyku, problemów żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozów dla uchodźców (Calle), terroryzmu itd.

W 2017 roku zrealizował dla telewizji FOKUS cykl filmów dokumentalnych pt. „Teoria spisku”. Przy pracy nad tą serią odnalazł zagubione dowody ze śledztwa dotyczącego morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji.

Właśnie ukazał się jego najnwszy film o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu".

Wstęp do Czytelni Głównej dla uczestników spotkania będzie możliwy od godz. 16.00. Ilość miejsc będzie ograniczona wielkością sali. Relację na żywo będzie można oglądać za pośrednictwem portalu Krosno24.pl.

Jak informuje KBP, spotkanie z Tomaszem Sekielskim planowane było jeszcze w ubiegłym roku i jest realizowane w ramach projektu pn. "A to książki właśnie". Dlatego będzie dotyczyło głównie jego twórczości literackiej.

Plakat wydarzenia
KPB
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 13.05.2019 18:07
equalizer przeczytano 1275 razy
person źródło informacji: KBP
inne wydarzenia
REKLAMA