Muzyka

Tipsy Drivers - koncert w K15

 • star_border
  Koncert muzyki bluesowej.
 • schedule
  28 czerwca 2019 (piątek), godz. 20:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  25 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu wydarzenia

Zespół istnieje na scenie od 1994 roku. Gra Chicago blues z domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.

Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express w Zakrzewie, Jimy Way Festiwal, Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

Zarówno krytycy muzyczni, jak i miłośnicy gatunku doceniają pasję i szczerość, z jaką gra band. Dowodem tego było między innymi przyznanie w 2001r. w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues” grupie Tipsy Drivers II miejsca w kategorii polski zespół roku.

Zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers - Blues & Chicago Sound”. Ponadto ich utwory ukazały się na składankach: Antologia Polskiego Bluesa, Skazani na Bluesa oraz płycie Chorzy na Bluesa. W 2013r. zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers & Harp Friends 100% Live”. Jest to zapis dwóch koncertów z Łodzi i Pabianic, na których to gościnnie zagrali inni muzycy. 

Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona. Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.

W 2014 roku zespół obchodził swoje 20-lecie. W tym samym roku grupa została Ikoną Kultury Pabianic.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 11
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 28.05.2019 19:10
equalizer przeczytano 698 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA