Ferie

"Tak się programuje. Scratch dla dzieci!" - zajęcia w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Bezpłatne zajęcia z programowania.
 • schedule
  13 stycznia 2020 (poniedziałek) - 17 stycznia 2020 (piątek), godz. 13:00
 • location_on
  Filia Nr 6 KBP - Centrum Multimedialne (Krosno, ul. Ordynacka 8)
 • note
  Udział bezpłatny

Twoje dziecko lubi grać w gry komputerowe i niechętnie rozstaje się z laptopem lub tabletem? A gdyby tak jego zainteresowania połączyć z nauką logicznego i kreatywnego myślenia – a przede wszystkim – z dobrą zabawą podczas samodzielnego tworzenia gier? Skorzystaj z bezpłatnych zajęć z podstaw programowania organizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną.

Do udziału w warsztatach zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat.

„Tak się programuje… S C R A T C H dla dzieci!” to cykl zajęć z programowania w specjalnym języku Scratch - zaprojektowanym przez Mitchela Resnicka (pomysłodawcę między innymi serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo). Dedykowany dzieciom język, przypomina kolorowe puzzle, działa na zasadzie „przeciągania” i „upuszczania” i pozwala tworzyć interaktywne historyjki oraz proste gry.

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pomaga dzieciom rozwijać kreatywne myślenie, doskonalić umiejętności analityczne oraz aktywnie korzystać z nowych technologii.
Wykorzystując intuicyjny język Scratch, dzieci nauczą się tworzyć gry i pokazy multimedialne. Stworzą swoje pierwsze prace np. animacje swojego imienia, grę „Labirynt” czy prostą grę przygodową.

Zajęcia będą się odbywać w Filii Nr 6 – Centrum Multimedialnym, ul. Ordynacka 8 w terminach: 13.01, 14.01, 15.01, 16.01, 17.01 w godz. 13.00-14.00.

Zapisy przyjmowane do wyczerpania miejsc – pod nr tel. 13 43 250 15 – lub w siedzibie placówki (ul. Ordynacka 8). Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Plakat wydarzenia
KBP
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward