Podróże

"Syberia wzdłuż i wszerz" - prelekcja Romualda Koperskiego w Piwnicy PodCieniami

 • star_border
  Wydarzenie z cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami".
 • schedule
  10 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  Normalny - 2 zł, z KKK - 1 zł

Podczas spotkania przemierzymy Syberię na jej długości i szerokości geograficznej. Dotrzemy do miejsc, których trudno szukać w encyklopediach i podręcznikach do nauki geografii. Podróżnik opowie również o cudzie natury, jakim jest Jezioro Bajkał, o szamanach i grupach etnicznych zamieszkujących Syberię, a także o roli Polaków w jej badaniu. Poznamy sylwetki Jana Czerskiego, Benedykta Dybowskiego, Wacława Sieroszewskiego i wielu, wielu innych, bowiem Syberia to czterysta lat polskiej diaspory. 

Romuald Koperski - podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii. Pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz, reportażysta, fotograf, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor wystaw fotograficznych, prelekcji i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył.

Romuald Koperski

W 2010 r. – jako muzyk, wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie, trwający 103 godziny i 8 sekund. Rekord ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W 2013 r. – łodzią wiosłową „Pianista” podjął się przejścia przez Ocean Spokojny, pomiędzy japońskim portem Choshi, a San Francisco. Po pokonaniu prawie 700 mil, ze względu na niesprzyjające warunki meteorologiczne przerwał rejs. W 2017 r. – jako pierwszy Polak, łodzią wiosłową „Pianista” przepłynął Ocean Atlantycki, samotnie, bez wsparcia z zewnątrz, z Wysp Kanaryjskich do Wysp Karaibskich. Rejs trwał 77 dni 4 godziny 20 minut.

Romuald Koperski jest autorem książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, „Ocean Niespokojny”, „Na wiosłach przez Atlantyk”.

Spotkanie będzie jednocześnie wieczorem autorskim, bowiem będzie można nabyć książki podróżnika.


Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward