Taniec

"Stymulacja ciała", "Poza horyzont" - spektakle taneczne w RCKP

 • star_border
  Widowiska realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której jednym z partnerów jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.
 • schedule
  18 października 2018 (czwartek), godz. 18:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Bilet - 20 zł, ulgowy - 15 zł, z KKM - 10 zł

Stymulacja ciała

Choreografia: Elżbieta Pańtak
muzyka: collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych
opracowanie: światła Grzegorz Pańtak
czas trwania: 36 minut

Taniec, aby mógł zaistnieć w swojej intensywnej postaci, wymaga zarówno specjalnych ćwiczeń kształtujących artystę tancerza, jak i energii, która nadaje mu sens. Tradycyjne i współczesne odmiany tańca jazzowego zawierają niewyczerpalny w tych płaszczyznach potencjał. Z tego potencjału artyści tańca mogą czerpać zarówno w sferze kształtowania własnej techniki i motorycznych możliwości, jak i w sferze wyrażenia emocji oraz indywidualnej wrażliwości tanecznej i muzycznej. Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formęnie podlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. Ekspresyjny taniec jazzowy, odbarczony od intelektualnego przesłania, zawsze daje radość i spełnienie z możliwości artystycznego wyrażenia się nim. Widz będący świadkiem tego niewyrażalnego słownie fenomenu odczuwa wzrastającą witalność.

Choreografia Stymulacji ciała składa się z dwóch części: Class i Dancen.

"Po scenie przy drążku następują popisy solowe, duety i sceny grupowe, w których spektakularny wysiłek tańczących wywołuje żywe reakcje publiczności. Celem tak rozpisanej choreografii, jest przybliżenie charakteru techniki, jak najlepsze pokazanie jej policentryczności i polirytmiczności. Wyraźnie wyczuwa się przepływ pozytywnej energii, a Stymulacja ciała stajesię znakomitą wizytówką kieleckiego zespołu" - Izabela Stańdo o spektaklu.

Poza horyzont

choreografia, oprawa plastyczna: Jacek Przybyłowicz
muzyka: Claude Debussy, Anda Union, Jan Sebastian Bach
projekt światła: Grzegorz Pańtak

"Jacek Przybyłowicz stworzył taneczno-muzyczny kolaż. Poza Horyzont to rzecz o ludzkim wędrowaniu - tym dosłownym, w poszukiwaniu stałego miejsca i domu, ale i tym symbolicznym […] Poza Horyzont jest spotkaniem z dobrze znanym stylem Jacka Przybyłowicza, który cechuje naturalność, płynność i elegancja ruchu, nie tak często spotykana w tańcu nowoczesnym. Spektakl jest dowodem zgodnego współdziałania całego kieleckiego zespołu ze szczególnym udziałem Grzegorza Pańtaka" - Jacek Marczyński o spektaklu.


Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward