Sztuka

"Studnia życia" - wydarzenia artystyczne w Rymanowie

WYDARZENIE ODWOŁANE
  • Impreza pod hasłem ”Na styku 4 kultur”. Zaplanowano wystawę malarstwa, wykłady oraz koncert.
  • 24 października 2020 (sobota), godz. 10:00
  • Rymanów
  • Wstęp wolny

Program:

  • godz. 10:00 - otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Piątkowskiej i Małki Shacham Doron (grupa KATMAL) - stajenka Domu Żydowskiego (Rymanów, ul. Sanocka 2)
  • godz. 12:00 - "Stukkot" czyli Święto Szałasów - spotkanie z kulturą żydowską - wykład Rafała Głoda - Dom Żydowski (Rymanów, ul. Sanocka 2)
  • godz. 17:00 - "Tęsknię do Ciebie. Sztuka w przestrzeni publicznej wobec doświadczenia nieobecności Żydów" - wykład dr Mirosława Haponiuka (kino Sokół w Rymanowie)
  • godz. 18:30 - koncert pt. "Pieśni wędrowców - piosenka polska, rusińska, żydowska i niemiecka" w wykonaniu Marka Andrzejewskiego (kino Sokół w Rymanowie)

Mirosław Haponiuk - doktor filozofii, antropolog kultury, nauczyciel akademicki, dziennikarz, współtwórca i do 2020 r. dyrektor Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” w Lublinie. Niegdyś członek Teatru Grupa Chwilowa, współautor polsko-rosyjskiego spektaklu „Postój w pustyni” (Fringe First w Edynburgu). Do 1997 r. dziennikarz „Gazety Wyborczej”, a następnie redaktor naczelny miesięcznika kulturalnego „Na przykład”. Współtwórca dwunastu edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY i najstarszego w Polsce festiwalu sztuki w mieście Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej OTWARTE MIASTO.

Jedna z prac prezentowanych podczas wydarzenia "Studnia życia"
materiały organizatorów

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Na scenie od 27 lat. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale też frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady.

Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.

Katarzyna Piątkowska – ur. 1985 r., magister sztuki, poetka, malarka, fotografka, dekoratorka wnętrz. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS i w Lubelskiej Szkole Projektowania.

Małka Shacham Doron – izraelska dziennikarka, mająca swoje korzenie w Rymanowie, określana jako ambasador Rymanowa w świecie.

Rafał Głód – rymanowianin, pasjonat historii, zwłaszcza tej, związanej z historią społeczności żydowskiej w Rymanowie. Na co dzień opiekun synagogi rymanowskiej. Człowiek, który z ogromnym zaangażowaniem i pasją działa na rzecz lokalnej społeczności i propaguje wiedzę o wielokulturowości Rymanowa i okolic.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje zakrywanie nosa i ust.

WIĘCEJ INFORMACJI
opublikowano 18.10.2020 11:34
przeczytano 724 razy
źródło informacji: Gmina Rymanów
inne wydarzenia
REKLAMA