Stand-up

"Starość nie jest dla mięczaków" - Piotr Bałtroczyk w RCKP

 • star_border
  Występ jednego z najpopularniejszych polskich konferansjerów, satyryków.
 • schedule
  19 października 2019 (sobota), godz. 17:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  55/65 zł

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.

Piotr Bałtroczyk
Magdalena Szymańska

Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma w głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.

Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz - „słowa sypią się jak gówno z barana”. BZ zazwyczaj milcząc, okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi od czasu Waszego ostatniego z nim spotkania. Wszystko jest inspiracją… Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei… Posłuchajcie kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka…

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234)

lub za pośrednictwem portali:

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 07.10.2019 19:59
equalizer przeczytano 786 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 93806 razy