W 2017 roku pojawił się album „Krosno miasto i ludzie” ze zdjęciami Stanisława Nawracaja z lat 60.-80. XX w. Publikacja ta osiągnęła niebywały sukces rozchodząc się na lokalnym rynku w ponad tysięcznym nakładzie. Bardzo żywy był też odzew czytelników, którzy na archiwalnych zdjęciach odnajdywali bądź siebie, bądź fragment znanego im z przeszłości świata.
Cztery lata przyszło czytelnikom czekać na kolejny album i kolejne fotografie Stanisława Nawracaja. Autor ten, miłośnik fotografii, tym razem zabiera nas w podróż po Podkarpaciu z lat 60.-70. XX w. W albumie zobaczymy, uchwycone w kadrze, okruchy tamtejszego życia: prace polowe i gospodarskie, ówczesne zakłady, stare budowle, miejsca wypoczynku i pracy oraz liczne portrety.
Wszystkie te fotografie składają się na unikalny zapis świata, którego już nie ma, który bezpowrotnie przeminął lub właśnie przechodzi do historii. Do walorów historycznych i etnograficznych albumu dochodzi też wysoka jakość fotografii – zarówno pod względem doboru tematu zdjęć, jak też warsztatu ich wykonania.
Wszystkie zdjęcia przechowywane na kliszach fotograficznych zostały starannie wyselekcjonowane i poddane gruntownej obróbce. Prace nad albumem trwały ponad dwa lata i choć spowolniła je pandemia, właśnie zostały ukończone.
Album "Świat, którego nie ma czyli podkarpackie wędrówki fotograficzne Stanisława Nawracaja w latach 50.-70. XX w." został wydany w formacie A4, w dwóch wersjach. Jedna z nich, w białej twardej oprawie, zawiera 224 strony i 368 zdjęć. Druga w oprawie czarnej została poszerzona o suplement, w którym na dodatkowych 16 stronach prezentowanych jest 26 zdjęć Krosna wybranych z publikacji z 2017 roku. Ta wersja jest skierowana do tych, którzy nie posiadają pierwszego albumu Stanisława Nawracaja.
W ramach spotkania z autorem zaplanowano krótkie prelekcje dotyczące albumu i walorów zawartych w nim fotografii oraz sprzedaż wydawnictwa.