Teatr

"Spowiedź w drewnie" - spektakl w Browarze Dukla

 • star_border
  Spektakl w reżyserii Jacka Buczyńskiego.
 • schedule
  04 października 2019 (piątek), godz. 19:30
 • location_on
  Restauracja Pub Browar Dukla (Dukla, Rynek 18)
 • note
  20 zł

„Spowiedź w drewnie” to opowieść o ludowym świątkarzu rzeźbiącym Chrystusa Frasobliwego a zarazem opowieść o losie artysty, o męce twórczej, nieadekwatności rezultatów wobec zamierzeń, o pozycji artysty w społeczeństwie, o krzywdzących krytykach i prymitywnych zleceniodawcach.

"Spowiedź w drewnie"
Paweł Fiejdasz.

Zrealizowany przez Jacka Buczyńskiego spektakl miał swoją premierę w maju 2019 roku. „Spowiedź w drewnie” Jana Wilkowskiego reżyser Jacek Buczyński poszerzył o własną wypowiedź zatytułowaną „Spowiedź w TV”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Punktem wyjścia do realizacji była potrzeba zaznaczenia, że będąc aktorem-amatorem można podjąć profesjonalne wyzwania. Podstawowym tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Twórcy spektaklu oczekują, że będzie on takim, w którym nastąpi rodzaj serdecznego porozumienia pomiędzy sceną a widownią.

Spektakl jest to inicjatywą powrotu do teatru amatorskiego, by przywrócić dawne czasy. Z inicjatywą wyszli dwaj krośnianie Jacek Buczyński i Przemek Polański.

Występują: Jacek Buczyński, Marek Burdzy, Katarzyna Truty, Anna Romańczak i Przemek Polański. Po spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami i aktorami.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 19.09.2019 14:23
equalizer przeczytano 539 razy
person źródło informacji: Browar Dukla
inne wydarzenia
REKLAMA