Krótkie filmy

Short Waves on Tour 2018 w artKinie

 • star_border
  Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych.
 • schedule
  19 maja 2018 (sobota), godz. 20:00
 • location_on
  artKino (Krosno, Bieszczadzka 1)
 • note
  8/10 zł

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych , do którego przystąpi pięć krajowych produkcji - w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. 

Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”).

Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań. 

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie 16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. 

Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu, 15-17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zagłosować na ulubiony film w programie i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca. 


Program filmowy: 

Wolta

Polska 2016, dokument, 14 min. 
reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała

Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Do czasu: w kolejnym sezonie okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już gracji i lekkości.


Czarnoksiężnik z krainy U.S.

Polska 2017, animacja, 23 min.
reż. Balbina Bruszewska

Animowany kolaż, satyra powieści L. Franka Bauma. Tajemnicze tornado porywa Dorotkę i przenosi do niezwykłego. Podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który ma spełnić jej marzenia.


Nic nowego pod słońcem

Polska 2017, fabuła, 25 min.
reż. Damian Kocur

Michał pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Pewnego dnia przyjeżdża do niego poznana przez internet dziewczyna.


Heimat

Polska 2017, fabuła, 24 min.
reż. Emi Buchwald

Pięcioosobowa, dziwaczna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca.


Fusy

Polska 2017, fabuła, 28 min.
reż. Kordian Kądziela

Beata jest bowiem telewizyjną wróżką na telefon. Codziennie doradza innym ludziom mimo niepowodzeń we własnym życiu. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy nieomal doprowadzi do tragedii.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward