Podróże

"Przez Urianchaj i Mongolię - autostopem przez kraj bez dróg" - spotkanie w K15

 • star_border
  Gościem spotkania będzie Monika Radzikowska.
 • schedule
  20 listopada 2018 (wtorek), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

Jak złapać stopa na stepie? Jak rozpalić ognisko z mokrych zapałek? Jak przeżyć imprezę w jurcie? I ile mleka dają krowy w Mongolii?

Monika Radzikowska zaprasza w podróż przez Tuwę i Mongolię – krainy dumnych potomków Czyngis-chana, gdzie do dziś rozlewa się mleko i wódkę na cztery strony świata, aby podzielić się z duchami: -Przejedziemy przez kawałek Syberii i weźmiemy udział w wykopaliskach archeologicznych. Spotkamy rdzennych mieszkańców, którzy pokażą nam, na czym polega moc szamanów. Potem wjedziemy na  mongolski step i podążymy północną drogą, odsuniętą od cywilizacji, gdzie przejazd samochodu stanowi wydarzenie. Schronimy się przed burzą w jurtach koczowników, będziemy z nimi dzielić herbatę i baraninę, przejedziemy zepsutą cysterną przez step ucząc się mongolskiego. Na końcu zobaczymy świątynie na pustyni i porównamy to wszystko z wielką i szumną stolicą.

Monika Radzikowska

Monika Radzikowska – archeolog, animator i edukator. Jest autorką bloga wplecakuniesione.pl oraz kiążki dla dzieci „Córka bajarza”. W tym roku wydana została jej pierwsza książka podróżnicza „Bajkał – tam i z powrotem”, w której znaleźć można historię pięciomiesięcznej wędrówki przez Syberię, Gruzję i południową Europę.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 30.10.2018 21:42
equalizer przeczytano 569 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA