Piłka nożna

Profbud Cup 2019

 • star_border
  VII edycja turnieju, w której zagra 16 drużyn z 6 krajów.
 • schedule
  07 grudnia 2019 (sobota) - 08 grudnia 2019 (niedziela)
 • location_on
  Profbud Arena (Krosno, ul. Bohaterów Westerplatte 20)
 • note
  Wstęp wolny

Turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek Profbud Krosno oraz firmę Profbud – głównego sponsora tych rozgrywek zyskał już uznanie w Polsce i jest jednym z najciekawszych wydarzeń w sezonie zimowym w piłce młodzieżowej. Znakomita organizacja, wspaniała atmosfera i bardzo wysoki poziom sportowy sprawiły, że do Krosna na początku grudnia przyjeżdżają rywalizować najlepsze drużyny. Do tej pory odbyło się sześć edycji turnieju, pięć razy w Krośnie i raz w Gdańsku.

W tym roku zagra kategoria U-11 - rocznik 2009. Gwiazdą turnieju będzie drużyna FC Porto. Wielokrotny Mistrz i zdobywca Pucharu Portugalii, dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów i Ligi Europy. FC Porto słynie za znakomitego szkolenia, więc o wysoki poziom drużyny popularnych „Smoków” możemy być spokojni.

mat. organizatorów

Udział w tegorocznej edycji potwierdziły: MTK Budapest (Węgry), AS Trencin (Słowacja), drużyna z Kopenhagi FC Gentofte (Dania) Karpaty Lwów i Lokomotiv Kijów (Ukraina). Zagrają również zespoły z najlepszych Akademii Piłkarskich w Polsce – Legia Warszawa, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Górnik Zabrze. W stawce złożonej z szesnastu drużyn jest również Znicz Pruszków, który prawo gry w tym turnieju wywalczył sobie w październikowych eliminacjach. Szansę pokazania się w gronie tak ciekawych drużyn dostaną Sokoliki Stary Sącz. Stawkę uzupełnia oczywiście gospodarz turnieju Beniaminek Profbud Krosno.

Ambasadorem turnieju jest Jacek Magiera - trener reprezentacji Polski U-20. Podobnie jak w ubiegłym roku w Krośnie gościł będzie Krzysztof Jankowski, czyli popularny Jankes – prezenter Radia ESKA.

Program turnieju:

6 grudnia 2019 (piątek)

 • godz. 16:00-20:30 - Warsztaty praktyczne dla trenerów na Profbud Arena z udziałem trenerów m.in. FC Porto, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin.

7 grudnia 2019 (sobota)

 • godz. 8:30 – 20:00 - Rywalizacja w grupach

8 grudnia 2019 (niedziela)

 • godz. 8:30 – 15:30 - Rywalizacja pucharowa
 • ok. godz. 14:30 - Finał 
 • ok. godz. 15:00 - Ceremonia zakończenia
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 19.11.2019 20:46
equalizer przeczytano 568 razy
person źródło informacji: Beniaminek
inne wydarzenia
REKLAMA