Teatr

"Plastusiowy pamiętnik" - spektakl w RCKP

 • star_border
  Na scenie spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu. Kolejne wydarzenie z jubileuszowego cyklu „7 wieczorów na 70 lat”.
 • schedule
  03 czerwca 2018 (niedziela), godz. 16:00
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Dostępne bilety rodzinne, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca oraz kartą Pomocnika Mikołaja (szczegóły poniżej)

"Było to bardzo dawno temu. Wasze mamusie nosiły wówczas jeszcze krótkie sukienki, a czesały się w warkoczyki z kokardkami albo obcinały włosy "na poleczkę". Redaktorka "Płomyczka" umyśliła sobie wtedy, żebym koniecznie pisała opowiadanie o szkole, które ciągnęłoby się w pisemku przez cały rok, a bohaterem opowiadania miał być taki ludzik z drzewa czy też z gałganków. A ja wcale nie miałam ochoty o tym pisać! Co tu począć? Od czego jednak człowiek ma przyjaciół?!... Miałam taką siedmioletnią przyjaciółkę, Krysię. Nieraz naradzałyśmy się z Krysią, o czym by tu ciekawym do "Płomyczka" napisać. Myślę więc sobie: "Pójdę do Krysi, ona na pewno poradzi!" W dwa dni potem do moich drzwi - ktoś gwałtownie zakołotał. Biegnę co tchu otworzyć - we drzwiach stoi Krysia. Oczy jej płoną, spod beretu wygląda wiecheć czupryny, tornister przerzucony przez jedno ramię.
— Już mam!... Już wiem!... — krzyczy od progu.
I Krysia zdziera z pleców tornister, z tornistra wyjmuje piórnik, a z piórnika, moi kochani! — tyciusieńkiego ludzika jak ziarnko fasoli, z perkatym nochalkiem i odstającymi uszami. Stawia go sobie na dłoni i woła:
— Widzisz!... Teraz rozumiesz, z czego "on" będzie?!...
Kiwnęłam głową w zachwycie.
— Rozumiem. Z plasteliny!...
— A na imię będzie miał Plastuś!
Odtąd Plastuś stał na moim stole, a pamiętnik jego pisał się tak łatwo, jakby naprawdę on sam opowiadał w nim swoje przygody. Od tego czasu minęło wiele lat…" - Maria Kownacka

"Plastusiowy pamiętnik"
Teatr Nowy zabrze

Reżyseria, adaptacja, teksty piosenek: Zbigniew Stryj
Scenografia: Bartłomiej Latoszek
Kostiumy: Joanna Puk
Muzyka: Bogdan Kisiel
Choreografia: Agnieszka Ślusarek
Asystent Reżysera: Robert Lubawy
Inspicjent/Sufler: Edyta Bicz

Obsada: Kasia Łacisz-Kubacka/Anna Konieczna, Danuta Lewandowska, Renata Spinek, Grzegorz Cinkowski, Robert Lubawy, Krzysztof Urbanowicz, Marian Wiśniewski oraz Alicja Witomska, Barbara Banz, Marta Feodorów, Paulina Bujar, Agnieszka Strzeja, Monika Skworc.


Bilety rodzinne: 1-osobowy - 20 zł, 2-osobowy - 36 zł, 3-osobowy - 48 zł, 4-osobowy - 56 zł, 5-osobowy - 65 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca: 1-osobowy - 15 zł, 2-osobowy - 26 zł, 3-osobowy - 36 zł, 4-osobowy - 44 zł, 5-osobowy - 50 zł, z kartą Pomocnika Mikołaja: dorośli 15 zł, dzieci 5 zł.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od poniedziałku do piątku od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do17:30 i w soboty od 10:00 do 14:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159, sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98 w. 159
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward