Muzyka

Paweł Szostak, Katarzyna Korzeniowska, Maciej Karaś - koncert w Kościele oo. Kapucynów

 • star_border
  Koncert kameralny studentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Wydarzenie z cyklu "Letnie koncerty w świątyniach".
 • schedule
  20 lipca 2019 (sobota), godz. 17:00
 • location_on
  Kościół oo. Kapucynów (Plac Konstytucji 3 Maja 2)
 • note
  Wstęp wolny

Wystąpią: Paweł Szostak - organy, klawesyn, Katarzyna Korzeniowska - skrzypce barokowe, Maciej Karaś - puzon

Paweł Szostak - w 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie organów Elżbiety Maciejowskiej. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. dr hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów w roku 2013 oraz stypendysta Prezydenta Miasta Tarnowa w roku 2014. Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej oraz konkursów organowych w Krakowie i Olsztynie. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych wirtuozów organowych, takich jak: David Titterington, Bernhard Gfrerer, Jos van der Kooy, Ines Maidre, Jan Hage, Ignace Michiels, Markus Eichenlaub, Sven-Ingvart Mikkelsen i wielu innych.

Kościół oo. Kapucynów,
Damian Krzanowski

Katarzyna Korzeniowska - skrzypaczka barokowa i współczesna, kameralistka. W swojej pracy szczególną uwagę skupia na muzyce początków XVII wieku, jednak w skład jej repertuaru wchodzą utwory takich kompozytorów, jak: J.S. Bach czy A. Caldara. Regularnie współpracuje z orkiestrami historycznymi, biorąc udział w festiwalach: Annum Festival czy Kraków Bach Festiwal. Występuje gościnnie w wielu krakowskich zespołach muzyki dawnej, lecz jako skrzypaczka współczesna gra na stałe w orkiestrze Filharmonii Krakowskiej.

Stypendystka Ministra Kultury za rok 2006, laureatka konkursów (Lublin, Poznań, Warszawa), wielokrotna uczestniczka kursów muzycznych w Łańcucie, była podopieczna Krajowej Fundacji na Rzecz Dzieci w latach 2003-2006. Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Wiesława Kwaśnego oraz dr Marii Sławek.

Maciej Karaś - w 2017 roku ukończył w wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie puzonu Marka Łukaszczyka. W 2018 roku ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, ucząc się w klasie Dariusza Sprawki oraz Radosława Szulca. Na przełomie 2017/2018 roku w ramach programu Erasmus+ studiował w klasie Phillipa White’a w Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie.

Obecnie jest studentem studiów magisterskich w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka. W 2011 roku zakwalifikował się do finału Przesłuchań CEA dla uczniów klas instrumentów dętych blaszanych. W 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę na VII Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych w Nowym Targu. Był czynnym uczestnikiem projektu organizowanego przez Unię Europejską o nazwie Europa u Bram, w trakcie którego brał udział w lekcjach u prof. Stefana Schulza, a także Jamiego Williamsa. Uczestniczył w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych kursach mistrzowskich, między innymi w Berlinie, Weimarze, Londynie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Szczecinku czy Żywcu. W 2015 roku został zaproszony na cykl lekcji organizowanych w Universität der Künste Berlin w klasie prof. Stefana Schulza. Pobierał także lekcje u Jacquesa Maugera, Fabrice Millishera, Macieja Pietraszki, Jana Górnego, Michała Mazurkiewicza, Tomasza Hajdy, Krzysztofa Kotta i wielu innych.

RCKP

Program:

 • Johann Kuhnau (1660-1722) - Biblische Sonaten: Sonata seconda - La tristezza ed il furore del Re - La Canzona refrigerativa dell'arpa di Davide - L'animo tranqvillo e contento di Saulo
 • Dario Castello (1602-1631) - Sonate concertate in stil moderno: Sonata seconda
 • Johann Heinrich Schmelzer (1623-1680) - Sonata sexta
 • Antonio Vivaldi (1678-1741) - Sonata in a RV 43 - Largo - Allegro - Largo - Allegro
 • Johann Gottfried Müthel (1728-1788) - Fugenfantasie in C
 • Dietrich Buxtehude (1637-1707) - Trio Sonata in B BuxWV 255
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 25.06.2019 07:25
equalizer przeczytano 1340 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA