Podróże

"Pamir - podróż do Azji Centralnej" - spotkanie w K15

 • star_border
  Spotkanie podróżnicze z Jolantą Danak-Gajdą.
 • schedule
  20 września 2018 (czwartek), godz. 18:00
 • location_on
  K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
 • note
  5 zł

"Zastanawiałam się kiedyś jak długo się ma w pamięci wrażenia z podróży, obrazy, emocje i odpowiedź wydawała się prosta - do następnej wyprawy. Ale chyba nie jest to prawdą do końca. Są miejsca, które zmieniają człowieka, jego spojrzenie na świat i ludzi. Tak było niegdyś z Syberią, po której przestałam jeździć do hoteli all inclusive w ciepłych krajach. Tym razem ciekawość świata pognała mnie do Azji Centralnej, a głównym celem był Pamir - góry leżące w Górskim Badachszanie w obwodzie autonomicznym Tadżykistanu i Pamir Highway - jedna z najwyżej położonych dróg na świecie legendarna M41. Nie planowałam tej podróży - Pamir - mogę powiedzieć sam mnie zaprosił. Anons na FB, szybka decyzja i ze Stowarzyszeniem Przygody 4x4, znalazłam się w tym zachwycającym miejscu Azji Środkowej, gdzie w noc rozgwieżdżone niebo - zdaje się - jest na wyciągniecie ręki - mówi gość spotkania Jolanta Danak-Gajda.

Tadżykistan
Jolanta Danak-Gajda

Jolanta Danak-Gajda

Z wykształcenia etnograf i muzykolog. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka Polskiego Radia Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje: "Na ludową nutę", "Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów". Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej na antenie otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportaży radiowych nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach , m.in. im. A.Loreta i M.Orłowicza, oraz o mniejszościach etnicznych.

Hobby - to podróże. Odwiedziła Chiny, Japonię, USA, Islandię, Rosję, kraje Afryki Północnej i prawie cała Europę. W tym roku była w Omanie oraz w Kanadzie zachodniej i na Alasce. W podróż zabiera mikrofon i aparat fotograficzny. Prezentowała swoje zdjęcia w Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Łańcucie.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 05.09.2018 21:46
equalizer przeczytano 633 razy
person źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA