Dzieci

O!PLA - Teraz Dzieci Mają Głos (kategoria wczesnoszkolna) - pokaz animacji w K15

  • Pokaz w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji - O!PLA.
  • 06 kwietnia 2019 (sobota), godz. 15:30
  • K15 (Krosno, ul. Krakowska 15)
  • Wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają rodziców wraz ze swoimi pociechami w wieku wczesnoszkolnym (+6 lat) na pokazy animacji w Konkursie Teraz Dzieci Mają Głos im. Leszka Gałysza.

Zaprezentowanych będzie 10 filmów o łącznym czasie trwania 70 minut.

Basia i nowy braciszek (2018, 11′), Marcin Wailewski (Grupa Smacznego)

Urodził się nowy braciszek Basi. Dziewczynka nie może się doczekać powrotu Mamy i Braciszka ze szpitala. Nareszcie! Kiedy cała rodzina zachwyca się Braciszkiem, Basia ze zdziwieniem przygląda się jego łysej główce. Szybko okazuje się, że Mama ma teraz mniej czasu dla Basi. Nie może jej poczytać bajki na dobranoc, każe jej czekać na poranne kakao.

Basia i nowy braciszek
Marcin Wasilewski

Marcin Wasilewski – doświadczony reżyser, autor niezależnych filmów krótkometrażowych „Amphora” (2007), „Argonaut” (2009) i „Lost Senses” (2013), nagrodzonego m.in. na SIGGRAPH 2013 i Avanca Festival. Scenarzysta, projektant, animator i storyboardzista. Interesują go nowe technologie animacji, nieustannie rozwija swoją wiedzę o narzędziach do produkcji animacji i budowania narracji filmu animowanego. Jako wykładowca brał udział w licznych warsztatach dla animatorów. Obecnie reżyseruje serie telewizyjne „Basia” i „Grand Banda”.


Bulf (2018, 2’44”), Marcin Domitrz i Adam Witkowski

Gdyby tylko umiał mówić, przywitałby się życząc dobrego dnia. Jednak musi wystarczyć skromne: „Ulgh!”. Lalkowa opowieść o pewnym sympatycznym stworze mieszkającym pod ziemią.

Bulf
Adam Witkowski, Marcin Domitrz

Adam Witkowski, ur. w 1981 r. w Białymstoku. Montażysta, absolwent Wydziału Mechatroniki PW oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. W filmie odpowiedzialny był również za montaż i postprodukcję.

Marcin Domitrz, ur. w 1980 r. w Warszawie. Architekt, absolwent WAPW. W filmie odpowiedzialny był również za scenografię i animację.


Cztery pory roku (2018, 2’11”), Piotr Każmierczak (LAF 2018)

Czy można pokazać cztery pory roku nie posiłkując się Vivaldim? W swojej malarskiej animacji 12-letni Piotr Kaźmierczak udowodnił, że można! Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2018, gdzie zdobył Wyróżnienie Specjalne.

Cztery pory roku
Piotr Kaźmierczak

Piotr Kaźmierczak ma 12 lat (ur. 05.09.2006). Interesuje się malarstwem i rysuje komiksy – od 2 lat uczęszcza na zajęcia z malarstwa oraz komiksu do Sochaczewskiego Centrum Kultury. Tworzy również własne programy w języku obiektowym Scratch. Od 2015 r. jego główną pasją stała się animacja – szczególnie lalkowa animacja poklatkowa. Próbuje też swoich sił w animacji wycinankowej, rysunkowej, malowanej na celuloidach oraz animacji komputerowej 3D z wykorzystaniem systemu Blender. Pasjonuje się historią polskiej animacji, szczególnie tej klasycznej.


Lampa (2017, 1’22”), Konstancja Taraszka (LAF 2017)

To, że czytanie książek poszerza wyobraźnię wiadomo nie od wczoraj. Oto krótka historia dziewczynki czytającej książkę… Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2017, gdzie zdobył I Miejsce w kategorii od 12 do 14 lat.

Lampa
Konstancja Taraszka

Konstancja Taraszka. Uczenica trzeciej klasy Gimnazjum nr 12 im. J. Kuronia w Poznaniu. W latach 2012 – 2016 uczestniczyła w warsztatach grupowych filmu animowanego Animator Jutra w ramach festiwalu Animator. W roku 2014 była wolontariuszem w czasie warsztatów Animator Jutra. Od roku 2014 do 2018 tworzyła filmy autorskie w Legnickiej Akdemii Filmowej – Warsztatach Filmu Animowanego. Jej filmy brały udział w wielu konkursach i festiwalach w kraju i za zgranicą. Na ostatnich warsztatach Legnickiej Akademii Filmowej jej film „Piękne Kaczątko” otrzymał pierwsze miejsce w ramach swojej grupy wiekowej.


Latający miś i strażnicy legend (2018, 22’), Waldemar Mordarski (Badi Badi)

Animacja opowiada o przygodach rodzeństwa Gucia i Malwiny – główni bohaterowie zostają pomocnikami magicznego Misia, który jako Strażnik Legend próbuje nie dopuścić do porwań bohaterów legend. Jak w każdej bajce, również tutaj występuje zły bohater. Jest nim Cyber, wirus komputerowy, który próbuje porwać rodzeństwo do zainfekowanych przez siebie zakamarków cyberprzestrzeni.

Latający miś i strażnicy legend
Waldemar Mordarski

Waldemar Mordarski (ur. 11 grudnia 1978 r. w Krakowie) – polski animator i reżyser. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej, Kierunek Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Laureat wielu nagród m.in. Nagroda Specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2002 w Krakowie za film animowany “Pojedynek” oraz Nagroda ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. w kategorii najlepszy scenariusz animowanego filmu dyplomowego za film animowany “Miraż”. Jego prace brały udział w międzynarodowych festiwalach filmowych tj. Hiroszima, BIAF, Etiuda, Anima Mundi czy PISAF. Reżyser drugiego i trzeciego sezonu serialu animowanego dla dzieci “Agi Bagi”, którego światowa premiera odbyła się 1 kwietnia 2015 roku w 40 krajach. Aktualnie serial emitowany jest w 64 krajach i przetłumaczony na 11 języków. Reżyser pięciu odcinków z serialu „Latający Miś i Strażnicy Legend”; aktualnie rozpoczyna pracę nad drugim sezonem tego serialu.


Mami fatale: Dzikołak (2018, 10′), Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego/SMF)

Mami Fatale, Prosię i Pisina wybierają się do lasu, aby nazbierać jagód na przepyszne ciasto. Natrafiaja na dwa rodzaje jagód: dobre i te, których jeść nie należy. Tego samego dnia wieczorem pojawia się w domu Mami tajemniczy zwierz…

Mami fatale: Dzikołak
Łukasz Kacprowicz

Łukasz Kacprowicz - oświadczony reżyser, który o animacji wie wszystko: od projektów plastycznych postaci i teł, po animacje, storyboardy, razem z etapem postprodukcji i montażu, równie dobrze zajmuje się pisaniem projektów scenariuszy i reżyserią. Autor pomysłu na stworzenie oryginalnej serii TV „Mami Fatale”, w tej chwili reżyseruje nowy film pełnometrażowy „Myszy strajkują”.


Nieśmiałość (2018, 01’55”), Anna Rogowska (UMK Toruń)

Historia dziewczynki, która podejmuje próbę przezwyciężenia jednego z najbardziej paraliżujących stanów psychicznych – nieśmiałości.

Nieśmiałość
Anna Rogowska

Anna Rogowska urodziła się w 1994 roku w Toruniu. Od najmłodszych lat kochała rysować i fascynowały ją kreskówki. Uczęszczała na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury i w wieku 10 lat wygrała regionalny konkurs na projekt Najpiękniejszego Smoka Parady organizowanego przez coroczną Wielką Paradę Smoków w Krakowie. W 2018 roku ukończyła studia w rodzinnym mieście na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, kierunek grafika warsztatowa, specjalizacja multimedia. W przyszłości pragnie pracować przy produkcji seriali i filmów animowanych, a jej największym marzeniem jest stworzenie kreskówki według jednego z własnych pomysłów. Do jej ulubionych serii należą „Czarodziejka z Księżyca”, „Bardzo Długie Wakacje”, „Wodogrzmoty Małe” i „Tajemnicze Złote Miasta”. W wolnym czasie lubi także przemalowywać lalki.


Przygody bobra Tamarka: Tamarek listonoszem (2018, 8’12”), Piotr Każmierczak

O tym jak niełatwą jest praca listonosza przekona się już niedługo bóbr Tamarek.

Przygody bobra Tamarka: Tamarek listonoszem
Piotr Kaźmierczak

Piotr Kaźmierczak ma 12 lat (ur. 05.09.2006). Interesuje się malarstwem i rysuje komiksy – od 2 lat uczęszcza na zajęcia z malarstwa oraz komiksu do Sochaczewskiego Centrum Kultury. Tworzy również własne programy w języku obiektowym Scratch. Od 2015 r. jego główną pasją stała się animacja – szczególnie lalkowa animacja poklatkowa. Próbuje też swoich sił w animacji wycinankowej, rysunkowej, malowanej na celuloidach oraz animacji komputerowej 3D z wykorzystaniem systemu Blender. Pasjonuje się historią polskiej animacji, szczególnie tej klasycznej.


Trzask (2017, 02’02”), Karina Gomółka (LAF 2018)

Trzask
Karina Gomółka

Człowiek zaczyna wycinać drzewa bez opamiętania, zabierając schronienie innym zwierzętom i niszcząc ekosystem. Czy jest szansa na opamiętanie? Film powstał w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego 2017, gdzie zdobył Nagrodę Specjalną – 5kg plasteliny rzeźbiarskiej – od konstruktorów lalek za wyjątkową scenografię.


Wakacje robotów (2018, 5’14”), Jakub Wroński + dzieci uczestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

Roboty mają dość! Są już zmęczone ciężką pracą, do jakiej są zmuszane przez człowieka. Postanawiaja się zbuntować i wyjechać na zasluzone wakacje. Nawiązujący do filmów Juliana Józefa Antoniszczaka film powstał podczas warsztatów Animator Jutra w ramach 11. Festiwalu Animator w Poznaniu. Opieka artystyczna: Jakub Wroński.

Wakacje robotów
Jakub Wroński  i dzieci

Autorzy: Jan Andrzejewski, Piotr Antkowiak, Aleksander Bertman, Mikołaj Bertman, Pola Bieniecka, Hanna Bogucka, Zofia Bogucka, Mateusz Bródka, Tomasz Bryś, Julian Czechowski, Malina Czechowska, Mikołaj Flaczyk, Hanna Flaczyńska, Lili Anna Gawrońska, Daria Ignaszewska, Nikola Janikowska, Marzena Kańcier, Marta Konik, Zofia Królik, Bartosz Konecki, Ignacy Lecyk, Helena Małecka, Katarzyna Olejniczak, Piotr Olejniczak, Antoni Poniecki, Weronika Śmieszek-Zając, Tomasz Waloszczyk, Mateusz Ziółkowski.

Jakub Wroński – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie. W 2010 roku ukończył studia na Wydziale Animacji i Efektów Specjalnych Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dwukrotny laureat stypendium Ministra Kultury w programie Młoda Polska. Autor animowanej czołówki oraz reżyser pełnometrażowego filmu dla dzieci „Magiczna zima Muminków”, twórca wizualizacji do muzyki, jednego teledysku oraz czterech autorskich filmów animowanych. Jego film „Tajemnica Góry Malakka” odniósł sukces na wielu festiwalach filmowych. Współpracował przy postprodukcji nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i Wilka”. Realizował również projekty dla Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

WIĘCEJ INFORMACJI
opublikowano 02.04.2019 18:37
przeczytano 1024 razy
źródło informacji: K15
inne wydarzenia
REKLAMA