Nauka

Noc Biologów w PWSZ

 • star_border
  Wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, laboratoria oraz wystawy z zakresu biologii.
 • schedule
  12 stycznia 2018 (piątek), godz. 11:00
 • location_on
  PWSZ (Krosno, ul. Dmochowskiego 12)
 • note
  Wstęp wolny, konieczna rejestracja

Ogólnopolska „Noc Biologów” to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. W tej edycji po raz pierwszy udział weźmie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie nauki zajmującej się problematyką przyrodniczą, zdrowia ludzkiego oraz biogospodarki poprzez prezentację ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów naukowych, laboratoriów oraz wystaw tematycznych.

PWSZ Krosno

PWSZ w Krośnie zaplanowała dla uczestników „Nocy Biologów” szereg atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się jak powstało życie na ziemi od bakterii do organizmów złożonych, jak postępowała roślinna kolonizacja lądu, sprawdzą czy można zobaczyć bakterie i pasożyty, ile cukru jest w cukrze oraz w jaki sposób można oznaczyć witaminę C w surowcach roślinnych. Wydarzenie to pozwoli wszystkim, których fascynuje biologia, zgłębić tajniki fenomenu życia na Ziemi.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej www.nocbiologow.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward