Film

Nieromantyczny Maraton Horrorów w kinie Helios

 • star_border
  Na ekranie: "Winchester: Dom duchów (premiera), "Escape Room", "Piła: Dziedzictwo", "Tajemnica Marrowbone".
 • schedule
  16 lutego 2018 (piątek), godz. 23:00
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  32/36 zł, do 08.02 - 28 zł

Specjalnie z myślą o wszystkich mających dość wszechobecnych serduszek i walentynkowej atmosfery kino Helios przygotowało noc pełną grozy. Pokaże cztery przerażające horrory. Na początek, chwilę po premierze „Winchester: Dom duchów”, który opowiada o jednym z najsłynniejszych nawiedzonych domów w historii. Następnie świetny „Escape Room”, dalej kolejna odsłona kultowej serii „Piła: Dziedzictwo”, a na koniec mroczny „Tajemnica Marrowbone”. Na tym maratonie przytulać się można tylko ze strachu.

Winchester: Dom duchów (premiera)

Australia, USA, horror, 2018, 99 min
Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig
Obsada: Sarah Snook, Helen Mirren, Jason Clarke

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała…


Escape Room

USA, horror, 2018, 81 min
Reżyseria: Ryan Coogler
Obsada: Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower

Grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził.


Piła: Dziedzictwo

USA, Kanada, horror, 2017, 91 min
Reżyseria: Michael Spierig, Peter Spierig
Obsada: Laura Vandervoort, Tobin Bell, Callum Keith Rennie

Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detekty­wom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łą­czyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden ma­kabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje…


Tajemnica Marrowbone

Hiszpania, horror, 2017, 110 min
Reżyseria: Sergio G. Sánchez
Obsada: Anya Taylor-Joy, Mia Goth, George MacKay

mat. organizatora

Rose wraz z dziećmi ucieka od przeszłości w Wielkiej Brytanii i znajduje schronienie w odziedziczonym domu w Ameryce. Wkrótce kobieta umiera wskutek ciężkiej choroby. Dzieci chcąc pozostać razem postanawiają zachować śmierć matki w tajemnicy do momentu uzyskania wieku 21 lat przez najstarszego z nich - Jacka. Okazuje się, że dom poza rodzeństwem kryje jeszcze jednego mieszkańca, którym jest złowrogi duch. Jak długo uda mi się utrzymać sekret i jak poradzą sobie z nękającą ich tajemniczą obecnością?

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward