Historia

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości przed halą MOSiR

  • Interaktywna wystawa mająca na celu pogłębianie wiedzy historycznej.
  • 06 września 2024 (piątek) - 08 września 2024 (niedziela)
  • Parking przed Halą MOSiR (Krosno, ul. Bursaki 29)
  • Wstęp wolny

Już 3 września 2024 roku w swoją kolejną trasę wyruszy Mobilny Przystanek Historia. To interaktywna wystawa wyposażona w stanowiska z komputerami i urządzeniami VR (wirtualnej rzeczywistości). Prezentowane tam gry i aplikacje mają na celu pogłębianie wiedzy historycznej, rozwijanie postaw obywatelskich oraz zwiększanie wrażliwości emocjonalnej. To szansa na zapoznanie się z grami i aplikacjami stworzonych przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej.

Mobilny Przystanek Historia tym razem odwiedzi 10 miast w całej Polsce, a w każdym mieście zatrzyma się na aż 3 dni. Od 6 do 8 września (piątek - niedziela) zawita do Krosna (parking przed halą MOSiR, ul. Bursaki 29)

W każdym dniu otwarty będzie od 10.00 do 20.00, a ostatnie wejście odbywa się o 19.00. Wejście jest darmowe. Możliwość rezerwacji grupowej i indywidualnej dostępna tutaj

IPN

Dostępne gry i aplikacje:

  • „Lotnicy – wojna w przestworzach” – edukacyjna gra przygodowa, która opowiada o dokonaniach polskich lotników walczących w trakcie II wojny światowej. Dostępna na PC i VR.
  • „Gra Szyfrów” – lektura szkolna i pierwsza produkcja Biura Nowych Technologii. Gra osadzona jest w czasach wojny polsko-bolszewickiej, a zadaniem gracza jest złamanie wrogich szyfrów i unieszkodliwienie pancernych pociągów. Dostępna na PC i VR.
  • „Warsaw Rising” – strategiczna gra opowiadająca o losach Powstańców Warszawskich. Opowieść o walczącej Warszawie pozostaje w zgodzie z prawdą historyczną, więc powstania nie da się wygrać. Produkcja pozwala poznać historię, rozwijać wartości i kształtować postawy obywatelskie. Dostępna na PC.
Z oferowanych gier i aplikacji można będzie korzystać od piątku do niedzieli (6-8 września)
ipn.gov.pl
  • „Szybowcowa ‘87” – aplikacja stworzona na urządzenia VR, dzięki której przeniesiesz się do PRL-owskiego mieszkania we Wrocławiu, w którym drukowano prasę podziemną. Mieszkanie jest oddane wiernie oryginałowi, a dodatkowo jest interaktywne. Bez trudu więc powielisz kolejne strony druku czy podsłuchasz przez radio rozmowy funkcjonariuszy SB.
  • „Świadectwo poMOCY” – etiuda filmowa dostępna na VR. Opowiada o losach rodziny Ulmów, która dała schronienie Żydom w trakcie II wojny światowej. Wskutek donosu cała rodzina wraz z ukrywanymi Żydami została rozstrzelana. Historia przedstawiona jest z perspektywy sześcioletniej Basi. To opowieść zrealizowana w poruszający sposób.
  • Ponadto dostępne będą tablety z edukacyjnymi podcastami i quizami opartymi o projekty Biura Nowych Technologii. Dla nauczycieli i edukatorów dostępne będą również materiały dydaktyczne, które mogą posłużyć do przygotowania wyjątkowych lekcji historii.
WIĘCEJ INFORMACJI
opublikowano 02.09.2024 13:29
przeczytano 992 razy
źródło informacji: IPN
inne wydarzenia
REKLAMA