Celem akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, rozwianie mitów i wątpliwości oraz pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie.
Istotna dla organizatorek jest też integracja środowiska wspierającego mamy i ich rodziny, a także stworzenie przestrzeni otwartej dla każdej mamy, niezależnie od tego czy karmi piersią czy butelką, swoim mlekiem czy formułą mlekozastępczą – przestrzeni wolnej od oceny.
Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Jednakże nie zawsze kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie, by mogło się to udać, o czym coraz częściej i głośniej mówią. Organizatorki Akcji Mlekoteka wychodzą naprzeciw tym potrzebom, przygotowując m.in. bezpłatne wydarzenia.
W Krośnie, w Esencji Rozwoju (Rynek 20) odbędzie się pięć bezpłatnych warsztatów:
Naturalne wsparcie w drodze mlecznej od samego początku - olejki eteryczne dla mamy i dziecka, które pozwolą efektywnie i zdrowo dbać o siebie w tym wyjątkowym okresie
Więź daje siłę - jak budować dobre i mocne fundamenty relacji z dzieckiem
Odstawienie od piersi - kiedy i jak to zrobić?
Emocje mamy – o znaczeniu emocji i sposobach ich regulacji. Warsztat w oparciu o komunikację empatyczną
Czwarty trymestr ciąży, jak zadbać o siebie po porodzie?
Paulina Dudek - mama trójki dzieci, doula, promotorka karmienia piersią. Zawodowo z pasją tworzy edukacyjną przestrzeń aromatyczną w Krośnie - Esencję Rozwoju. Od ponad 8 lat wspiera tych, którzy chcą więcej natury i tego co buduje dobre relacje w swoim życiu.
Kasia Szmyd - mama dwójki dzieci, oczekująca trzeciego. Pedagog, nauczycielka przedszkolna, wolontariuszka Fundacji Promocji Karmienia Piersią, organizatorka trzech Sesji dla Mam Karmiących Piersią w Krośnie. Prowadzi blog "Kraina Bliskości", za pomocą którego ma nadzieję szerzyć idee Rodzicielstwa Bliskości wśród rodziców i opiekunów dzieci. Udziela rodzicom wsparcia wychowawczego oraz niemedycznego wsparcia laktacyjnego.
Anna Skibicka - psycholog dziecięcy. Pracuje głównie z rodzicami i nauczycielami. Wspiera ich w relacjach z dziećmi, pokonywaniu trudności i szukaniu rozwiązań. Pracuje również z uczniami szkół muzycznych i muzykami (konsultacje, warsztaty). Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. W trakcie studiów oraz swojej pracy uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi, rodzicielstwa bliskości, pracy z ciałem oraz szeroko pojętej psychologii edukacji. Prowadzi swój gabinet oraz pracuje jako nauczyciel fortepianu w szkole muzycznej i psycholog w przedszkolu. Prywatnie mama dwójki dzieci.
Katarzyna Ukleja - polonistka, certyfikowana doradczyni noszenia dzieci w chustach, instruktorka masażu Shantala oraz trenerka komunikacji empatycznej. W każdym obszarze działania stara się wspierać ludzi w ich kompetencjach, rozwoju lub poznawaniu siebie. Jest żoną, mamą, kobietą w procesie rozwoju. To, co dla niej ważne, tkwi w relacjach: z samą sobą, innymi ludźmi i światem. Pracuje w obszarach: chustonoszenie, stymulacja rozwoju dziecka przez dotyk, komunikacja oparta na potrzebach, praca coachingowa. Pracuje indywidualnie oraz warsztatowo.
Pola Prajsner-Adamczyk - fizjoterapeutka specjalizująca się w prowadzeniu terapii dla kobiet w ciąży i po porodzie.
Obowiązuje limit miejsc - 10 osób na warsztat.
Kontakt do organizatorów: esencjarozwoju@gmail.com