Miejska Górnicza Orkiestra Dęta (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie)
Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych „Naftomet”. Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.
W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy - docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna - otrzymali odznaczenie „Za zasługi dla Krosna”.
Iwo Dixie Jazz Band
Zespół powstał jesienią 2009 roku, z inicjatywy Bolesława Kazalskiego, ówczesnego prezesa zarządu Uzdrowiska Iwonicz S.A. Zespół składa się z muzyków z dużym doświadczeniem estradowym, którzy połączeni wspólną pasją grania muzyki swingowej, stworzyli grupę o nazwie Iwo Dixie Jazz Band. Pierwszy publiczny występ miał miejsce w marcu 2010 roku podczas Plebiscytu Sportowiec Roku w Gminie Iwonicz-Zdrój. Od tego czasu zespół zagrał blisko 100 koncertów. 2 razy wystąpił w Polskim Radiu Rzeszów, grając koncerty retransmitowane na antenie. 10 sierpnia 2012 roku Iwo Dixie okazał się bezkonkurencyjny w konkursie 42. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie i zdobył słynną Złotą Tarkę. W 2014 roku, Michał grający w zespole na banjo, doszedł do półfinału konkursu Mam Talent w TVN. Po tym sukcesie postanowił przeprowadzić się na stałe do Warszawy a w zespole zastąpił go Julian Zych, znany muzyk z Brzozowa. Obecnie zespół Iwo Dixie Jazz Band ma swoją siedzibę w Krośnie, w dzielnicy Białobrzegi.
Skład zespołu:
Jerzy Czechowski - piano
Krzysztof Zajdel - wokal
Wojciech Szuba - perkusja
Adam Sikora - trąbka
Stanisław Boczar - klarnet, saksofon
Jakub Wojtowicz - puzon
Julian Zych - banjo
Bartek Bykowski - fretless bass
Roman Syrek
Absolwent Szkoły Muzycznej w Krośnie, później Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat I nagrody w konkursie improwizacji jazzowej Złota Tarka w roku 1981, były członek Orkiestry Radia i Telewizji w Warszawie, Studio S-1, pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Grał w formacjach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Majewskiego - Swing Session, Old Timers. W latach osiemdziesiątych członek zespołu Brzozów Jazz Sextet. Obecnie na stałe przebywa w Australii.