Muzyka

Marcin Wolak, Teresa Piech, Wacław Golonka - koncert w Bazylice Mniejszej (Fara)

 • star_border
  Drugi koncert z cyklu "Letnie koncerty w świątyniach".
 • schedule
  15 lipca 2018 (niedziela), godz. 19:00
 • location_on
  Bazylika Mniejsza (Fara), (Krosno, ul. Piłsudskiego 5)
 • note
  Wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza ponownie korzysta z gościnności krośnieńskiej Bazyliki Mniejszej. Tym razem zaprasza na spotkanie z maestrią baroku. Przed krośnieńską publicznością wystąpią prawdziwi wirtuozi.

Marcin Wolak - bas

Jako solista bierze udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (Wratislavia Cantans, Muzyka w Starym Krakowie, Dresdner Musik Festspiele, Maggio Mussicale Fiorentino), koncertując z wieloma orkiestrami filharmonicznymi nie tylko w Europie, ale także w USA, Korei Południowej i Japonii.

Marcin Wolak
Mat. Organizatorów

Teresa Piech - skrzypce

Wychowanka i pedagog krakowskiej Akademii Muzycznej. Jako solistka i kameralistka koncertuje regularnie w kraju i za granicą, współpracując z wieloma zespołami muzyki dawnej; jest współzałożycielką zespołu Harmonia Sacra. Była członkiem European Union Baroque Orchestra. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Larsem Ulrikiem Mortensenem, Royem Goodmanem i Joshuą Rifkinem. Z wiodącymi polskimi zespołami muzyki dawnej dokonała wielu nagrań płytowych, z których kilka otrzymało nagrodę Fryderyka.

Teresa Piech
Mat. Organizatorów

Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Dawnej oraz założycielem Stowarzyszenia na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. W Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę skrzypiec barokowych. Gra na instrumencie z roku 1668, pochodzącym z pracowni Antonia Marianiego z Pesaro.

Wacław Golonka - organy

Organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Działalność koncertowa zaprowadziła go do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach (np. Wiedeń, Chartres, Lozanna), salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, sali austriackiego radia ORF w Wiedniu.

Wacław Golonka
Mat. organizatorów

Program:

Johann Rosenmüller, Lamentation 1
Jan Sebastian Bach, Siciliana z Sonaty c-moll BWV 1017
Jan Dismas Zelenka, Lamentation 3
Georg Fridrich Hendel, Sonata F-dur HWV 370
Adagio, Allegro, Largo, Allegro
Antonin Dworzak, Pieśni Biblijne op. 99:
Boże, usłysz moją modlitwę (wg Psalmów 61 i 63)
Nad rzekami Babilonu (wg Psalmu 137)
Popatrz na mnie i zmiłuj się nade mną (wg Psalmu 25)
Francesco Maria Veracini, Aria Affettuoso z sonaty g-moll
Jan Sebastian Bach, Aria z Pasji wg św. Jana BWV 245
Gerne will ich mich beqemen
Kantata BWV 158 Der Friede sei mit dir
Franz Xaver Brixi, Preludium F-dur
Marcin Józef Żebrowski, Salve Regina

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward