Film

Maraton wakacyjnych strachów w kinie Helios

 • star_border
  W tym zestawie Helios proponuje cztery filmy: "Upiorne opowieści po zmroku", "Midsommar. W biały dzień", "Noc żywej Deb" oraz "Hellbenders: Niech nas piekło pochłonie".
 • schedule
  23 sierpnia 2019 (piątek), godz. 23:00
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  29 zł - do 15.08, 33/37 zł

Nocne Maratony Filmowe zapraszają na kolejny wakacyjny maraton. Noc pełna paraliżującego strachu oraz duża dawka humoru i świetnej zabawy gwarantowane. Wśród propozycji jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów tego roku – Upiorne opowieści po zmroku.

Upiorne opowieści po zmroku (napisy)

USA, horror, 2019, 111 min.
Reżyseria: Andre Ovredal
Obsada: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Zajur

Jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów roku! Wizjonerskie dzieło wyobraźni laureata Oscara Guillermo del Toro – twórcy przełomowych obrazów: „Kształt wody” i „Labirynt Fauna”. Za kamerą wyprodukowanych i napisanych przez niego „Upiornych opowieści po zmroku” stanął André Øvredal, reżyser mrożących krew w żyłach horrorów „Autopsja Jane Doe” i „Łowca trolli”. W obsadzie zobaczymy aktorów znanych z: „Breaking Bad”, „Igrzysk śmierci” i „Orange Is the New Black”. „Upiorne opowieści po zmroku” to ekranizacja kultowych opowiadań grozy, łącząca klimat „Stranger Things”, przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najkrwawszych miejskich legend. Idealny film dla widzów o mocnych nerwach!

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.


Midsommar. W biały dzień (napisy)

USA, horror, dramat, 2019, 141 min.
Reżyseria: Ari Aster
Obsada: Florence Pugh , Will Poulter, Jack Reynor

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.


Noc żywej Deb (napisy)

USA, horror, komedia, 2015, 85 min.
Reżyseria: Kyle Rankin
Obsada: Maria Thayer, Syd Wilder, Ray Wise

Deb – będąca główną bohaterką budzi się w mieszkaniu Ryana - najprzystojniejszego mężczyzny w mieście . Niewiele pamięta z tego co działo się minionej nocy. Ryan z kolei jest zaręczony, dlatego też chce, aby Deb jak najszybciej wyszła od niego. Sytuacja komplikuje się gdy po opuszczeniu mieszkania odkrywają, że miasto opanował apokaliptyczny atak zombi. Połączeni chęcią przeżycia kierują się do domu ojca Ryana licząc, że tam znajdą schronienie.

Okazuje się jednak, że ataki rodziny mogą być tak samo krwawe, jak ataki zombi, a zagrożenie sprzyja rozwojowi uczuć. Ryan i Deb będą musieli stawić czoła nie tylko krwiożerczym napadom, ale także temu, co rodzi się między nimi.


Hellbenders: Niech nas piekło pochłonie (napisy)

USA, horror, komedia, 2012, 85 min.
Reżyseria: J.T. Petty
Obsada: Clifton Collins Jr., Clancy Brown, Andre Royo

Istnieją demony tak straszne, że żaden śmiertelny człowiek nie jest w stanie sprowadzić ich z powrotem do piekła. Jedyne wyjście dla egzorcysty to sprowokowanie demona, a następnie popełnienie samobójstwa, tym samym pociągnięcie go ze sobą do wiecznego potępienia. Tak zostało utworzone zgromadzenie Hellbenders. Grupa elitarnych wysoko przeszkolonych egzorcystów, którzy żyją w stanie ciągłego grzechu tak by móc być gotowym pójść do piekła w każdej chwili. Gdy piekielna Norse demon zwany Black Surtr ucieka do Nowego Jorku z zamiarem otwarcia bram piekieł, członkowie zgromadzenia Hellbendersów muszą wykorzystać każdy gram grzechu do walki z demonem, tym samym ocalić świat przed potępieniem.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward