Film

Maraton Horrorów z La Lloroną w kinie Helios

 • star_border
  W tym zestawie Helios proponuje cztery filmy: "Topielisko. Klątwa La Llorony" (premiera), "Kiedy gasną światła", "Obecność" oraz "Obecność 2".
 • schedule
  10 maja 2019 (piątek), godz. 23:00
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  29 zł - do 2.05, 33/37 zł

Specjalnie z myślą o wszystkich kochających się bać, kino Helios przygotowało noc z czterema horrorami, po obejrzeniu których będziecie mieli obawy przed zgaszeniem światła nawet we własnym domu. Na początek długo wyczekiwana premiera „Topielisko. Klątwa La Llorony”. Następnie przerażający i trzymający w napięciu „Kiedy gasną światła”. Po krótkiej przerwie, jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat – „Obecność”, w której najsłynniejszym badaczom zjawisk paranormalnych, Ed i Lorraine Warrenom, przyjdzie zmierzyć się z najstraszniejszym demonem w ich karierze. Na koniec kontynuacja walki Warrenów z siłami nadprzyrodzonymi w „Obecności 2”.

Topielisko. Klątwa La Llorony (premiera, napisy)

USA, horror, 2019, 93 min.
Reżyseria: Michael Chaves
Obsada: Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Madeleine McGraw

La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne. Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona... a jej metody - coraz okrutniejsze.

W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu... Nie cofnie się przed niczym, aby zwabić was w ciemność. Bo jej cierpienie nie ma końca. Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.


Kiedy gasną światła (napisy)

USA, horror, 2016, 81 min.
Reżyseria: David F. Sandberg
Obsada: Teresa Palmer, Emily Alyn Lind, Alicia Vela-Bailey

Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Dorastając, nigdy nie miała całkowitej pewności, co było prawdziwe, a co nie, zwłaszcza kiedy gasły światła. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji, które kiedyś wystawiały na próbę jej zdrowie psychiczne i zagrażały bezpieczeństwu. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo... zwłaszcza kiedy gasną światła.


Obecność (napisy)

USA, thriller, horror, 2013, 112 min.
Reżyseria: James Wan
Obsada: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Lili Taylor, Ron Livingston, Mackenzie Foy, Joey King, Hayley McFarland, Shanley Caswell

Historia Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.


Obecność 2 (napisy)

USA, horror, 2016, 131 min.
Reżyseria: James Wan
Obsada: Vera Farmiga, Patrick Wilson, David Thewlis, Frances O'Connor, Madison Wolfe

Kolejna odsłona kultowej Obecności Jamse Wana. Paranormalny thriller, w którym para słynnych demonologów Lorraine i Ed Warrenowie udają się do północnego Londynu. W nękanym przez złośliwe duchy domu, gdzie samotna matka wychowuje czwórkę dzieci, poprowadzą jedno ze swoich najbardziej przerażających śledztw.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 17.04.2019 20:44
equalizer przeczytano 703 razy
person źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA