Film

Maraton horrorów w Heliosie

 • star_border
  Cztery przerażające horrory, po obejrzeniu których będziecie bali się zostać sami nawet we własnym domu.
 • schedule
  08 grudnia 2017 (piątek), godz. 23:00
 • location_on
  Kino Helios (ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  32/36 zł

Pamiętam Cię 

USA/Islandia, horror, 2017, 105 min
Reżyseria: Óskar Thór Axelsson
Obsada: Anna Gunndís Guðmundsdóttir, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

Po samobójczej śmierci starszej kobiety w kościele, nowy psychiatra, Freyr (Jóhannes Haukur Jóhannesson), odkrywa, że zmarła miała obsesję na punkcie zaginionego przed trzema laty ośmioletniego chłopca. W tym samym czasie troje przybyszów z miasta przyjeżdża odrestaurować stojący na uboczu opuszczony dom, w którym z czasem zaczyna dochodzić do przerażających zdarzeń. Obie historie splata los tajemniczego chłopca, który zaginął sześćdziesiąt lat wcześniej…


Męczennicy 

USA, horror, 2016, 90 min
Reżyseria: Kevin Goetz, Michael Goetz
Obsada: Bailey Noble, Kate Burton

Anna rusza z pomocą okrutnie molestowanej w dzieciństwie przyjaciółce. 15 lat po bolesnych wydarzeniach, odwiedzają jej oprawcę, planując odpowiednią zemstę. Czy Lucy była jedyną ofiarą? Kogo spotkają w tym domu i jakie koszmary kryją się za pozornie niewzbudzającą podejrzeń fasadą? W poszukiwaniu prawdy, odkrywają organizację kultywującą sadystyczne metody męczeństwa.


Słudzy Diabła

Indonezja/Korea Płd., horror, 2017, 107 min
Reżyseria: Joko Anwar
Obsada: Bront Palarae, Tara Basro, Endy Arfian

Rini (Tara Basro) wraz z rodzicami (Bront Palarae i Ayu Laksmi) i trzema młodszymi braćmi zostają zmuszeni do sprzedania domu i zamieszkania u babci, aby opłacić kosztowne leczenie matki. Nieznana choroba, na którą kobieta zapadła trzy i pół roku temu, pochłania resztki rodzinnych oszczędności. Gdy chora umiera, ojciec Rini podejmuje się pracy, pozostawiając dzieci same w domu. Niedługo potem dom zaczyna nawiedzać upiorna zjawa łudząco przypominająca niedawno zmarłą kobietę. Wychodzi też na jaw ukrywany przez lata fakt o zawartym w przeszłości mrocznym pakcie, którego konsekwencje sięgają obecnie domowników. Aby uchronić rodzinę przed niebezpieczeństwem, Rini i jej bracia muszą rozwikłać tajemnicę z przeszłości.


The Hallow

Wielka Brytania, horror, 2015, 92 min
Reżyseria: Corin Hardy
Obsada: Joseph Mawle, Bojana Novakovic, Michael McElhatton

Adam Hitchens – związany z działaniami na rzecz ochrony przyrody zostaje skierowany do Irlandii. Wraz z rodziną trafia do starego domu otoczonego przez malownicze i bezkresne lasy. Już na samym początku mieszkańcy powołując się na dawne irlandzkie legendy ostrzegają go przed złem czającym się pośród drzew. Adam jako naukowiec i człowiek twardo stąpający po ziemi, wszystkie te podania o ciemnej stronie natury traktuje nie tyle lekceważąco, co z ogromnym dystansem. Do czasu…. Dookoła domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Adam zasłyszane i przeczytane legendy traktuje coraz poważniej, tym bardziej, że zło zamieszkałe w drzewach zagraża nie tylko jemu, ale całej jego rodzinie, która jest dla niego wszystkim…. W jej obronie nie cofnie się przed niczym… nie wie jednak jak nierówna i ciężka walka go czeka….

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 495 12 52
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward