Film

Maraton Halloween 2019 w kinie Helios - zestaw 1

 • star_border
  Do obejrzenia cztery filmy: "Złe miejsce" (premiera), "Godzina oczyszczenia" (premiera), "Zaśnij" (przedpremiera) oraz "Puppet Master – 30. rocznica" (pokaz specjalny).
 • schedule
  31 października 2019 (czwartek), godz. 23:00
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  33/37 zł

Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających horrorów.

Bilety:

 • ulgowy - 33 zł
 • normalny - 37 zł

Maraton Halloween 2019 - zestaw 1 (zestaw 2 - tutaj)

Złe miejsce (premiera, napisy)

USA, horror, 2019, 98 min.
Reżyseria: Frank Sabatella
Obsada: Jay Jay Warren, Cody Kostro, Sofia Happonen

Wieloletni kumple, Stan i Dommer, nie mają łatwego życia. Pierwszy wychowuje się pod okiem surowego, niestroniącego od przemocy dziadka i bez wzajemności podkochuje się w pięknej koleżance – Roxy. Drugi wciąż pada ofiarą dręczycieli. Ale „ludzkie potwory” i tak są niczym wobec koszmaru, który ożywa i zagnieżdża się w starej szopie nieopodal domu Stana. Kiedy mordercze stworzenie zabija mu dziadka, chłopak wpada na szatański pomysł. Postanawia użyć mocy istoty do własnych celów. Wkrótce Stan i Dommer zwabiają do szopy swoich największych wrogów. Tak rozpoczyna się krwawy spektakl, który pokaże, że w skali okrucieństwa człowiek może dorównać najgorszym demonom.


Godzina oczyszczenia (premiera, napisy)

USA, horror, 2019, 94 min.
Reżyseria: Damien LeVeck
Obsada: Kyle Gallner, Ryan Guzman, Alix Angelis, Emma Holzer

„Godzina oczyszczenia” to trzymający w napięciu piekielny rollercoaster ekstremalnej grozy, naszpikowany dynamiczną akcją, niespodziewanymi zwrotami fabularnymi i pierwszorzędnymi efektami specjalnymi. Horror Damiena LeVecka opowiada o jedynym na świecie internetowym podcaście z prowadzonymi na żywo egzorcyzmami, który pewnej nocy wymyka się spod kontroli. Motyw opętania wzbogacony o kontekst nowych mediów i Internetu, pozwala nazwać „Godzinę oczyszczenia” „Egzorcystą” XXI-wieku. Film stanowi pełnometrażowe rozwinięcie sfinansowanego na Kickstarterze krótkiego horroru z 2016 roku pod tym samym tytułem.

Wielebny Max i jego przyjaciel Drew prowadzą cieszący się ogromną popularnością na całym świecie internetowy program, podczas którego na żywo dokonują egzorcyzmów. Licznie zgromadzeni widzowie nie mają jednak świadomości, że podcast jest perfekcyjnie zainscenizowanym oszustwem. Pewnej nocy sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy we wcielającą się w opętaną narzeczoną Drew, Lane, wstępuje prawdziwy i szczególnie okrutny demon, zamieniając studio w piekielną otchłań.


Zaśnij (przedpremiera, napisy)

Australia, horror, 2019, 88 min.
Reżyseria: Daniel J. Phillips
Obsada: Erik Thomson, Benson Jack Anthony, Sara West

Karla, młoda studentka medycyny, próbuje wyleczyć swojego brata z wyjątkowo rzadkiej i nieuleczalnej choroby powodującej chroniczną bezsenność (Fatal familia Insomnia). Szukając sposobu na uratowanie brata, dziewczyna odkrywa, że powód jego złego stanu zdrowia jest bardziej przerażający, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.


Puppet Master – 30. rocznica (pokaz specjalny, napisy)

USA, horror, 2018, 90 min.
Reżyseria: Sonny Laguna, Tommy Wiklund
Obsada: Thomas Lennon , Kennedy Summers, Barbara Crampton, Udo Kier

32/36 zł

Pogrążony w depresji po niedawnym rozwodzie Edgar wraca do domu z dzieciństwa, aby odnaleźć wewnętrzny spokój. W pokoju zmarłego brata znajduje nikczemnie wyglądającą marionetkę i postanawia ją szybko sprzedać na konwencie zorganizowanym w  miasteczku z okazji 30. rocznicy morderstw Andrea Toulona.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 08.10.2019 09:20
equalizer przeczytano 1148 razy
person źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 93799 razy