Dzieci

"Mała Książka - Wielki Człowiek" - akcja w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Ogólnopolska kampania, skierowana dla dzieci w wieku 3-6 lat. Za zapisanie się do biblioteki otrzymają specjalną książkową wyprawkę oraz kartę do zbierania naklejek.
 • schedule
  09 września 2019 (poniedziałek) - 30 września 2019 (poniedziałek)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Udział bezpłatny

Czy warto przyjść do biblioteki z dzieckiem, które jeszcze nie umie czytać? Odpowiedź jest oczywista - tak, tak, tak … Potwierdzeniem tego jest ogólnopolski projekt skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”, którego realizację na terenie Krosna rozpoczyna Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Swoją wyprawkę odebrała już m.in. Hania Cyrupa

KBP

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Dzieci otrzymają Kartę Małego Czytelnika
KBP

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krośnie można odbierać w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Wojska Polskiego 41 oraz w sześciu filiach na terenie miasta: Filia nr 1 (Polanka – ul. Decowskiego 42), Filia nr 2 (Suchodół – ul. Grunwaldzka 2), Filia nr 3 (Osiedle Traugutta – u. Witosa 1e), Filia nr 4 (Osiedle Tysiąclecia – ul. Krakowska 124), Filia nr 5 (Białobrzegi – ul. Kopernika 17), Filia nr 7 (Osiedle Turaszówka - ul. Rzeszowska 1).

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 09.09.2019 15:48
equalizer przeczytano 546 razy
person źródło informacji: KBP
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 5519 razy