Czytanie

"Listopad z książką" - cykl wydarzeń

 • star_border
  Akcja promująca czytelnictwo.
 • schedule
  04 listopada 2019 (poniedziałek) - 30 listopada 2019 (sobota)
 • location_on
  Krosno
 • note
  Udział bezpłatny

"Listopad z książką" to akcja organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Krosna. Ma na celu promowanie wśród młodych ludzi pasji do czytania książek.

14 listopada 2019, godz. 11:00, start na Rynku przy studni

 • „Pościg za książką” - gra miejska o charakterze turniejowym, polegająca na szukaniu książek w całym mieście, podążając za zagadkami. Nagrodami są książki, które uczestnicy sami zdobędą oraz e-book dla osoby, której uda się jako pierwszej pokonać całą trasę. Formularz zgłoszeniowy tutaj.

19 listopada 2019, godz. 10:00 i 12:30, Krośnieńska Biblioteka Publiczna (ul. Wojska Polskiego 41)

 • Wykład o twórczości tegorocznej polskiej noblistki Ogli Tokarczuk. Prowadzenie: Małgorzata Jasiewicz.

21 listopada 2019, godz. 14:00-19:00, Pawilon Towarzyski (ul. Portiusa 4)

 • "Krośnieński Dzień Książki i Poezji" - akcja zrzeszająca ludzi, którzy pragną wynieść książki z zacisza swojego domu do miasta. Będzie polegała na wspólnym spotkaniu, czytaniu i dyskutowaniu na temat książek i poezji. Przy tej okazji pojawi się kilka atrakcji: kiermasz książki za złotówkę oraz wieczór poetycki, na którym będzie można usłyszeć dzieła młodych krośnieńskich poetów i wymienić się przemyśleniami odnośnie ich twórczości. Czekał będzie też specjalny rabat od restauracji "Pawilon Towarzyski".
Czytanie książek to fajny pomysł na spędzanie długich, jesiennych wieczorów
pixabay

25 listopada 2019, godz. 11:00, Antykwariat i Księgarnia Zbigniew Oprządek Krosno (ul. Portiusa 4)

 • Czytanie dla dzieci połączone z konkursem na pluszowego misia. Czytać dla dzieci będzie laureatka konkursu "Local Creators" i blogerka Marcelina Grysztar. Oprócz czytania dzieci mogą wziąć udział w konkursie "Twój pluszowy miś" - najładniejszego wyłoni głosowanie. Przewidziane są nagrody dla podium oraz nagrody pocieszenia dla każdego uczestnika. Konkurs trwa do 27 listopada. Ogłoszenie wyników: 28 listopada o godz. 11:00.

Dla osób, które przyjdą z książką bądź gazetą do biorących udział w akcji restauracji, przewidziano rabat 10% na wybrane grupy artykułów. Restauracje: Wino i Talerzyki, Studio Smaku, Sweet Rock Cafe, Espresso, Sogno Cafe, Michel Cafe, De Ser, Bistro Posmakuj, Zaparzymy, Pawilon Towarzyski.

Partnerzy akcji: BWA Krosno, Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Księgarnia Autorska, Księgarnia i Antykwariat Zbigniew Oprządek.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 12.11.2019 15:21
equalizer przeczytano 1089 razy
person źródło informacji: MRMK
inne wydarzenia
REKLAMA