Wakacje

Letni Podwieczorek na Rynku

 • star_border
  Okazja do twórczego odpoczynku.
 • schedule
  21 lipca 2019 (niedziela), godz. 16:00
 • location_on
  Rynek (Krosno)
 • note
  Wstęp wolny

Mały plener malarski

Kamienice krośnieńskiego rynku to wyjątkowo wdzięczny temat. Mówi się, że mają nie mniej uroku niż kamienice o wiele większego od Krosna Krakowa, przyciągają spojrzenia mieszkańców i turystów. Widziane oczami artystów malarzy - zachwycają, widziane oczami najmłodszych - rozczulają.

W lipcu tematem małego pleneru malarskiego będzie połączenie architektury krośnieńskiego rynku i ludzi, których można na nim spotkać: muzycy Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej w Krośnie z pewnością przyciągną wzrok publiczności i portretujących ich artystów. 

Letni Podwieczorek
RCKP

Do udziału w plenerach organizatorzy zapraszają najmłodszych, ale mile widziany jest też udział profesjonalnych artystów. Sztuka - pod każdą postacią - relaksuje, warto więc zająć miejsce przy sztalugach lub na wygodnym leżaczku.

Koncert Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta w Krośnie powstała w 1946 roku przy Kopalnictwie Naftowym. Od tamtego czasu nieprzerwanie towarzyszu Krosnu i jego mieszkańcom. Od 2006 roku muzycy grają pod nazwą Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej pod opieką Prezydenta Miasta Krosna i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W lipcu - pod batutą Wiesława Wojnara - orkiestra da kolejny koncert, tym razem wśród publiczności na płycie rynku.

RCKP

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają powody do radości i materiały (dorośli mile widziani z własnymi sztalugami/płótnami/farbami). Obowiązują wyśmienite humory i trzymanie kciuków za pogodę sprzyjającą działaniom w plenerze.

W przypadku deszczu, zimna, gradu, porywów wiatru i burz wydarzenie nie odbędzie się.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 09.07.2019 20:28
equalizer przeczytano 2099 razy
person źródło informacji: RCKP
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 10618 razy