Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w marcu zaprezentowanych zostanie aż pięć tytułów: „Habit i zbroja", „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Botoks”, „Najlepszy” oraz „Reakcja Łańcuchowa”.
 • schedule
  01 marca 2018 (czwartek) - 29 marca 2018 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Habit i zbroja

1 marca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, Litwa, Niemcy, dokument, historyczny, 2017, 100 min
Reżyseria: Paweł Pitera
Obsada: Paweł Budzisz, Marcin Wojtaszewski, Marian Młynarski
Bilet: 10 zł

Film „Habit i zbroja” przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają się emocje aktorów historii. Scenariusz filmu obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Film pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410).


Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

8 marca 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, komediodramat, 2016, 120 min
Reżyseria: Maria Sadowska
Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska
Bilet: 10 zł

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.


Botoks

15 marca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat sensacyjny, 2017, 137 min
Reżyseria: Patryk Vega
Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke
Bilet: 10 zł

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru.


Najlepszy

22 marca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, obyczajowy, 2017, 110 min
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Obsada: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik
Bilet: 10 zł

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.


Reakcja Łańcuchowa

29 marca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2017, 100 min
Reżyseria: Jakub Pączek
Obsada: Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Włosok, Bartosz Gelner
Bilet: 10 zł

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward