Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w listopadzie zobaczymy pięć tytułów: "Wieża. Jasny dzień", "Młynarski. Piosenka finałowa", "Twarz", "Zimna wojna", "Dywizjon 303".
 • schedule
  01 listopada 2018 (czwartek) - 29 listopada 2018 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Wieża. Jasny dzień

1 listopada 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2017, 106 min.
Reżyseria: Jagoda Szelc
Obsada: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy
Bilet: 10 zł

Pomiędzy kulturą i naturą. Pomiędzy materialnym i duchowym. Niedający się jednoznacznie zinterpretować, zaskakujący i niepokojący debiut Jagody Szelc. Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. W weekend poprzedzający Pierwszą Komunię Świętą Niny do ich domu przyjeżdża brat Muli z rodziną oraz Kaja – jej nieobecna od 6 lat młodsza siostra, biologiczna matka Niny. Mula obawia się, że kobieta chce odebrać jej dziecko. Istnieje jednak inny, ważniejszy powód powrotu Kai…


Młynarski. Piosenka finałowa

8 listopada 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, dokument, 2017, 90 min.
Reżyseria: Alicja Albrecht
Obsada: Wojciech Młynarski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Ewa Bem, Irena Santor, Krystyna Janda
Bilet: 10 zł

Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze piosenki. „Młynarski. Piosenka finałowa" - film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.


Twarz

15 listopada 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2018, 92 min.
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol
Bilet: 10 zł

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.


Zimna wojna

22 listopada 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, Francja, Wlk. Brytania, dramat, 2018, 84 min.
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
Bilet: 10 zł

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.


Dywizjon 303. Historia prawdziwa

29 listopada 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, akcja, wojenny, 2018, 99 min.
Reżyseria: Denis Delić
Obsada: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus, Jan Wieczorkowski
Bilet: 10 zł

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward