Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w lipcu zobaczymy cztery tytuły: "Kobieta sukcesu", "Pomiędzy słowami", "Wieża. Jasny dzień", "Listy do M.3".
 • schedule
  05 lipca 2018 (czwartek) - 26 lipca 2018 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Kobieta sukcesu

5 lipca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia romantyczna, 2018, 105 min
Reżyseria: Robert Wichrowski
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Julia Wieniawa, Mikołaj Roznerski
Bilet: 10 zł

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? „Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.


Pomiędzy słowami

12 lipca 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, Holandia, dramat, 2018, 87 min
Reżyseria: Urszula Antoniak
Obsada: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska
Bilet: 10 zł

Subtelny, pięknie sfotografowany i tak zagrany film o tym, co to znaczy być Polakiem. Michael, prawnik z Berlina, niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałkiem. Spotyka Stanisława, swojego ojca z Polski. Widzi go po raz pierwszy. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą chłopaka z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt…


Wieża. Jasny dzień

19 lipca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2017, 106 min
Reżyseria: Jagoda Szelc
Obsada: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy
Bilet: 10 zł

Pomiędzy kulturą i naturą. Pomiędzy materialnym i duchowym. Niedający się jednoznacznie zinterpretować, zaskakujący i niepokojący debiut Jagody Szelc. Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. W weekend poprzedzający Pierwszą Komunię Świętą Niny do ich domu przyjeżdża brat Muli z rodziną oraz Kaja – jej nieobecna od 6 lat młodsza siostra, biologiczna matka Niny. Mula obawia się, że kobieta chce odebrać jej dziecko. Istnieje jednak inny, ważniejszy powód powrotu Kai…


Listy do M.3

26 lipca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia romantyczna, 2017, 108 min
Reżyseria: Tomasz Konecki
Obsada: Tomasz Karolak , Agnieszka Dygant , Piotr Adamczyk , Borys Szyc
Bilet: 10 zł

Bohaterowie przebojów "Listy do M." i "Listy do M.2" powracają! Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. "Listy do M. Czas niespodzianek" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward