Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w listopadzie zobaczymy cztery tytuły: "Władcy przygód. Stąd do Oblivio", "Kurier", "Wspomnienie lata" oraz "Kamerdyner".
 • schedule
  07 listopada 2019 (czwartek) - 28 listopada 2019 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Władcy przygód. Stąd do Oblivio

7 listopada 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia, przygodowy, familijny, 2019, 101 min.
Reżyseria: Tomasz Szafrański
Obsada: Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Mikołaj Grabowski
Bilet: 10 zł

Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze.

Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?


Kurier

14 listopada 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, biograficzny, 2019, 114 min.
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Obsada: Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht
Bilet: 10 zł

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.


Wspomnienie lata

21 listopada 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2016, 90 min.
Reżyseria: Adam Guziński
Obsada: Max Jastrzębski, Robert Więckiewicz, Urszula Grabowska
Bilet: 10 zł

Koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką?


Kamerdyner

28 listopada 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, historyczny, 2018, 145 min.
Reżyseria: Filip Bajon
Obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek
Bilet: 10 zł

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward