Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w czerwcu zobaczymy cztery tytuły: "Najlepszy", "Beksińscy. Album wideofoniczny", "Twój Vincent", "Botoks".
 • schedule
  07 czerwca 2018 (czwartek) - 28 czerwca 2018 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Najlepszy

7 czerwca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, obyczajowy, 2017, 110 min
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Obsada: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik
Bilet: 10 zł

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.


Beksińscy. Album wideofoniczny

14 czerwca 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, dokument, 2017, 80 min
Reżyseria: Marcin Borchardt
Obsada: Zdzisław Beksiński, Zofia Beksińska, Tomasz Beksiński
Bilet: 10 zł

Opowieść o rodzinie Zdzisława Beksińskiego zbudowana z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, pochodzących w większości ze zbiorów samego artysty. Codzienne życie najbliższych twórca dokumentował przez niemal pół wieku. Ten szalenie osobisty, pozbawiony jakichkolwiek znamion autokreacji, rodzinny pamiętnik robi szokujące wrażenie, szczególnie gdy egzystencją Beksińskich wstrząsają problemy Tomka.


Twój Vincent

21 czerwca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, Wlk. Brytania, animacja, biograficzny, 2017, 95 min
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Obsada: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson
Bilet: 10 zł

Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła. 

"Twój Vincent" to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo?

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają i uwielbiają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS) po raz pierwszy pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.


Botoks

28 czerwca 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat sensacyjny, 2017, 137 min
Reżyseria: Patryk Vega
Obsada: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke
Bilet: 10 zł

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward