Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  Zobaczymy filmy: "Pokot", "Ptaki śpiewają w Kigali", "Na układy nie ma rady", "Twój Vincent ".
 • schedule
  04 stycznia 2018 (czwartek) - 25 stycznia 2018 (czwartek), godz. 18:00
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse o godz. 18:00 to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Pokot

4 stycznia 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Czechy, Niemcy, Polska, Szwecja, Słowacja, dramat, kryminał, 2017, 128 min
Reżyseria: Agnieszka Holland, Kasia Adamik
Obsada: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał
Bilet: 10 zł

Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.


Ptaki śpiewają w Kigali

11 stycznia 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, dramat, 2017, 113 min
Reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
Obsada: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński
Bilet: 10 zł

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik), polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine. Anna pomaga ocalonej uciec do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Po kilku latach Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.


Na układy nie ma rady

18 stycznia 2018 (czwartek), godz. 18:00
Polska, komedia, obyczajowy, 2017, 100 min
Reżyseria: Krzysztof Rurka
Obsada: Grzegorz Małecki, Katarzyna Glinka, Michał Milowicz
Bilet: 10 zł

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…


Twój Vincent

25 stycznia 2018 (czwartek), godz. 18:00
Wlk. Brytania, Polska, animacja, biograficzny, 2017, 95 min
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Obsada: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson
Bilet: 10 zł

Tragiczna historia życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła. "Twój Vincent" to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. O życiu i kontrowersyjnych okolicznościach śmierci Vincenta van Gogha, opowiadają bohaterowie jego portretów. Intryga pozwala odkryć tajemnicę śmierci niedocenianego za życia artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy, które znają i uwielbiają w zupełnie nowym wymiarze. Nowatorska technika animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS) po raz pierwszy pozwala na zastosowanie animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 495 12 52
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward