Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

  • W marcu na ekranie: "Chłopi", "Jedna dusza", "Akademia Pana Kleksa" oraz "Powstaniec 1863".
  • 07 marca 2024 (czwartek) - 28 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00
  • Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
  • 12,90 zł

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu.

We wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 12,90 zł.

Chłopi

7 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00
Polska, animacja, dramat, 2023, 116 min.
Reżyseria: Dorota Kobiela
Obsada: Kamila Urzędowska, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk
Bilet: 12,90 zł

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły.

Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.


Jedna dusza

14 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00
Polska, dramat, 2023, 94 min.
Reżyseria: Łukasz Karwowski
Obsada: Dawid Ogrodnik, Małgorzata Gorol, Dorota Kolak
Bilet: 12,90 zł

Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie.

Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.


Akademia Pana Kleksa

21 marca 2024 (czwartek), godz. 18:00
Polska, fantasy, przygodowy, familijny, 2023, 127 min.
Reżyseria: Maciej Kawulski
Obsada: Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Antonina Litwiniak
Bilet: 12,90 zł

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

W filmie „Akademia Pana Kleksa” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.


Powstaniec 1863

28 marca 2023 (czwartek), godz. 18:00
Polska, dramat, historyczny, 2023, 115 min.
Reżyseria: Tadeusz Syka
Obsada: Sebastian Fabijański, Daniel Olbrychski, Cezary Pazura
Bilet: 12,90 zł

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu.

W obliczu „branek” do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem.

Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk. Manukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

WIĘCEJ INFORMACJI
opublikowano 23.02.2024 09:59
przeczytano 1014 razy
źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA