Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w czerwcu zobaczymy cztery tytuły: "Jak pies z kotem", "Autsajder", "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" oraz "Fuga".
 • schedule
  06 czerwca 2019 (czwartek) - 27 czerwca 2019 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Jak pies z kotem

6 czerwca 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komediodramat, 2018, 101 min.
Reżyseria: Janusz Kondratiuk
Obsada: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Aleksandra Konieczna
Bilet: 10 zł

Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.


Autsajder

13 czerwca 2019 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, dramat, 2018, 93 min.
Reżyseria: Adam Sikora
Obsada: Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka
Bilet: 10 zł

Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała jego wrażliwość i ideały zostają poddane najwyższej próbie.


Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

20 czerwca 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia, 2019, 94 min.
Reżyseria: Kordian Piwowarski
Obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk
Bilet: 10 zł

Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!


Fuga

27 czerwca 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, Czechy, Szwecja, dramat, 2018, 100 min.
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska
Bilet: 10 zł

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 03.06.2019 20:36
equalizer przeczytano 1460 razy
person źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA