Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w maju zobaczymy pięć tytułów: "Over the limit", "Zimna wojna", "Kamerdyner", "Zabawa zabawa" oraz "7 uczuć".
 • schedule
  02 maja 2019 (czwartek) - 30 maja 2019 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Over the limit

2 maja 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, Finlandia, Niemcy, dokument, 2017, 74 min.
Reżyseria: Marta Prus
Obsada: Margarita Mamun, Yana Kudryavtseva, Irina Viner
Bilet: 10 zł

Rozchwytywany i nagradzany na całym świecie dokument o rosyjskiej gimnastyczce, Margaricie Mamun, która przygotowuje się do olimpiady w Rio de Janeiro. Pomagają jej w tym dwie trenerki, które różnią się podejściem do sportowego sukcesu i wchodzą z nią w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.


Zimna wojna

9 maja 2019 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, Francja, Wlk. Brytania, dramat, 2018, 84 min.
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
Bilet: 10 zł

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.


Kamerdyner

16 maja 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, historyczny, 2018, 145 min.
Reżyseria: Filip Bajon
Obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek
Bilet: 10 zł

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.


Zabawa zabawa

23 maja 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komediodramat, 2018, 89 min.
Reżyseria: Kinga Dębska
Obsada: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska, Marcin Dorociński
Bilet: 10 zł

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?


7 uczuć

30 maja 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komediodramat, 2018, 118 min.
Reżyseria: Marek Koterski
Obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura
Bilet: 10 zł

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 23.04.2019 20:08
equalizer przeczytano 1973 razy
person źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA