FIlm

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu w maju zobaczymy pięć tytułów: "Narzeczony na niby", "Podatek od miłości", "Atak paniki", "Plan B", "Cicha noc".
 • schedule
  03 maja 2018 (czwartek) - 31 maja 2018 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Narzeczony na niby

3 maja 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia, 2018, 112 min
Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Obsada: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk
Bilet: 10 zł

Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach. „Narzeczonego na niby” pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.


Podatek od miłości

10 maja 2018 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, komedia romantyczna, 2018, 113 min
Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk
Obsada: Aleksandra Domańska , Grzegorz Damięcki , Roma Gąsiorowska
Bilet: 10 zł

Surowa inspektor Klara (Aleksandra Domańska) ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana (Grzegorz Damięcki), który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?


Atak paniki

17 maja 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia, 2017, 98 min
Reżyseria: Paweł Maślona
Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska
Bilet: 10 zł

Wielowątkowa opowieść o losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób. Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście. Brawurowa komedia, w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów.


Plan B

24 maja 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komediodramat, 2018, 86 min
Reżyseria: Kinga Dębska
Obsada: Roma Gąsiorowska - Żurawska, Kinga Preis, Marcin Dorociński
Bilet: 10 zł

Obyczajowy film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.


Cicha noc

31 maja 2018 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, komedia, obyczajowy, 2017, 100 min
Reżyseria: Piotr Domalewski
Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik
Bilet: 10 zł

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward