Film

"Kultura Dostępna" - tanie seanse w Heliosie

 • star_border
  W ramach cyklu we wrześniu zobaczymy cztery tytuły: "Ja teraz kłamię", "Kto napiszę naszą historię", "Maksymiuk. Koncert na dwoje" oraz "Słodki koniec dnia".
 • schedule
  05 września 2019 (czwartek) - 26 września 2019 (czwartek)
 • location_on
  Kino Helios (Krosno, ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  10 zł

Kultura Dostępna to projekt, w którym zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. Czwartkowe seanse to zawsze bilet w cenie 10 zł.

Ja teraz kłamię

5 września 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, thriller, 2019, 107 min.
Reżyseria: Paweł Borowski
Obsada: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz
Bilet: 10 zł

Wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o trójce celebrytów, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry, której finał zaskoczy absolutnie wszystkich. Niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest dziwniejsza od fikcji, bo - w odróżnieniu od fikcji - wcale nie musi być prawdopodobna. Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner - reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka, Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń.

Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai (Agata Buzek) i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek - rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.


Kto napiszę naszą historię

12 września 2019 (czwartek), godz. 13:00, godz. 18:00
Polska, USA, dokument fabularyzowany, 2018, 95 min.
Reżyseria: Roberta Grossman
Obsada: Joan Allen, Adrien Brody, Jowita Budnik
Bilet: 10 zł

„Kto napiszę naszą historię” w reżyserii Roberty Grossman to fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu – podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim. Tzw. Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO „Pamięć Świata” jako zabytek światowego dziedzictwa. Jest ono unikalnym zbiorem dokumentów stanowiących jedno z najważniejszych świadectw o zagładzie Żydów polskich.


Maksymiuk. Koncert na dwoje

19 września 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dokument, 2018, 75 min.
Reżyseria: Tomasz Drozdowicz
Obsada: Jerzy Maksymiuk, Ewa Maksymiuk
Bilet: 10 zł

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.


Słodki koniec dnia

26 września 2019 (czwartek), godz. 13:00, 18:00
Polska, dramat, 2019, 90 min.
Reżyseria: Jacek Borcuch
Obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak
Bilet: 10 zł

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 27.08.2019 07:58
equalizer przeczytano 1608 razy
person źródło informacji: Helios
inne wydarzenia
REKLAMA