Muzyka

Koncert zespołu 1984 - koncert w Rock Klub Iron

 • star_border
  Jako support zagra zespół Secesja.
 • schedule
  15 września 2018 (sobota), godz. 18:00
 • location_on
  Rock Klub Iron (Krosno, ul. Sikorskiego 5)
 • note
  Przedsprzedaż - 25 zł, w dniu koncertu - 30 zł

Zespół 1984 powstał Rzeszowie, początki grupy sięgają roku 1984. Zespół założony został przez gitarzystę Piotra „Mizernego” Liszcza, wokalistę Krzysztofa „Bufeta” Barę, basistę Wojciecha „Pancernego” Trześniowskiego i perkusistę Leszka Cielaka. W tym składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert na rzeszowskim przeglądzie „Rock Plus”. Na początku maja muzycy dokonali pierwszych nagrań dla Radia Rzeszów („Rapsodia”, „Teologie”, „Dwie chwile”, „Sny 84” i „Zielony świat”).

Zespół w tym czasie przygotował nowe utwory („Specjalny rodzaj kontrastu”, „Tu nie będzie rewolucji” i „Biała chorągiewka”), które w sierpniu zaprezentował przed jarocińską publicznością, a następnie na festiwalach „Róbrege” i „Poza kontrolą”. W Jarocinie zespół został sfilmowany przez ekipę Piotra Łazarkiewicza, który wówczas kręcił film dokumentalny Fala.

W 1987 muzycy dokonali kolejnych nagrań w studiu III Programu PR na zlecenie Rozgłośni Harcerskiej. Latem pojawili się po raz kolejny na festiwalu w Jarocinie, gdzie zostali ponownie sfilmowani. W tym roku również ukazał się pierwszy singel pt. „Tu nie będzie rewolucji”.

Na przestrzeni 1987-1988 zarejestrowano w rzeszowskim studiu RSC materiał na debiutancki album pt. Specjalny rodzaj kontrastu, który miał się ukazać w barwach Klubu Płytowego Razem. Do wydania płyty nie doszło wskutek zaginięcia oryginalnych taśm. Materiał ujrzał światło dzienne dopiero w 2003 roku odtworzony na podstawie zachowanych kopii.

W 1988 na składance Radio nieprzemakalnych pojawił się utwór „Sztuczne oddychanie”. W 1989 muzycy nagrali kolejny album Radio niebieskie oczy Heleny wydany w 1991 roku. Między 1989 a 1994 rokiem zespół zagrał wiele koncertów m.in. występując w kolejnych edycjach festiwalu w Jarocinie. W 1994 ukazał się kolejny album Anioł w tlenie.

W 2003 r. 1984 wznowiło działalność koncertową, a w 2006 członkowie zespołu (duet: Liszcz i Robert Tuta z Agressivy 69) przystąpili do pracy nad nowym albumem, który ukazał się w roku następnym pt. 4891. W 2015 zespół zagrał koncert z okazji XXX lecia i reaktywował się w starym składzie Mizerny Pancerny Borys plus Alma Bury i Sebastian Bełz. 

Dyskografię uzupełniają dwie kasety: Why Not? i Three Faces rozpowszechniane przez zespół (1989/1990).


Zespół Secesja powstał na przełomie roku 1995 i 1996 w Rzeszowie w składzie: Piotrek (Goły) – gitara basowa i wokal, Marcin (Nicek) – gitara solowa, Marek (Maro) – perkusja. Pierwsza kaseta zatytułowana „Nietolerancja" wydana została w roku 1997, druga pt. "Secession" w roku 1999.

W roku 2006 wychodzi na świat płyta: "...nie ómie tańczyć?! - wydanie naprawione" + 2 bonusy promujące IV album. Na Rockowisku w Hajnówce (2014r.) zespół zdobył II miejsce w przeglądzie kapel z Polski i z zagranicy.

Aktualnie zespół tworzy muzykę melodyjny punk/rock z nutką mocniejszego brzmienia.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward